KYB nagrodzony przez Toyotę | MOTOFAKTOR

KYB nagrodzony przez Toyotę

person Adrian Januszkiewicz 19/10/2018

KYB został nagrodzony przez Toyota Motor Corporation za wkład w rozwój nowoczesnych technologii.

Nagroda została przyznana za amortyzatory KYB stworzone na potrzeby nowej Toyoty Corolli Sport. Toyota uznała, że amortyzatory z wykorzystaniem dedykowanej technologii KYB przyczyniły się do znacznej poprawy osiągów nowego pojazdu, a KYB otrzymał oficjalny certyfikat i rekomendację Toyoty. Nową Toyotę Corolla Sport po raz pierwszy zaprezentowano w Japonii. W przednim zawieszeniu wykorzystano kolumny MacPhersona, z kolei z tyłu zawieszenie dwu-wahaczowe.

Jest to pierwszy model z napędem na przednie koła Toyoty wykorzystujący system Adaptive Variable Suspension (AVS) z liniową sprężyną. AVS dostosowuje siłę tłumienia kół odpowiednio do rodzaju nawierzchni, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo jazdy w każdej sytuacji, niezależnie od warunków drogowych.

 

Amortyzatory KYB optymalizują siłę tłumienia przy niskich prędkościach, reagując szybko od samego początku, a także zapewniają zarówno wygodę prowadzenia, jak i komfort jazdy przy zwiększonych prędkościach. Redukując przechyły nadwozia podczas pokonywania zakrętów, zwiększono zdolność kierowania i kontroli nad pojazdem. Poprzez kontrolowanie siły tłumienia niezależnie dla każdego koła, AVS udoskonaliła także sterowność pojazdu. Corolla wyposażona jest także w dodatkowy tryb sportowy, w którym siła tłumienia jest dostosowana do szybkiej jazdy.

Nowe amortyzatory zostały poddane 600 testom, wykorzystującym różne kombinacje olejów i komponentów, zanim dokonano ostatecznej selekcji, aby uzyskać maksymalny komfort prowadzenia.

 

Źródło: KYB Europe

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).