KYB i Team JAOS biorą udział w Asia Cross Country Rally | MOTOFAKTOR

KYB i Team JAOS biorą udział w Asia Cross Country Rally

person Adrian Januszkiewicz 21/09/2018

KYB jest sponsorem Team JAOS, biorącego udział w Asia Cross Country Rally (AXCR) 2018.

Historia AXCR sięga już 1996 roku. W 2001 rajd uzyskał certyfikat FIA (Międzynarodowa Federacja Samochodowa) i obecnie utrzymuje status największego rajdu międzynarodowego Azji, znanego także jako „Paryż – Dakar Wschodu”. W skład dyscyplin motorowych AXCR wchodzą wyścigi motocyklowe, wyścigi quadów , wyścigi sidecarów oraz aut 4×4. Większość z nich odbywa się z podziałem na klasy: benzyna, diesel oraz pojazdy z napędem elektrycznym.

 

Samochodem zespołu JAOS jest Toyota Double Cab HILUX REVO (Revo / Toyota: Hilux) 2.8 G. Oczywiście, w pojeździe nie mogło zabraknąć specjalnie zaprojektowanych amortyzatorów KYB.

W wyścigu wzięło udział dwóch członków zespołu. 30-letni Tomonori Noto z Japonii, który zaczął ścigać się już jako dziesięciolatek. Do Team JAOS dołączył w 2015 roku. Na siedzeniu pasażera usiadł 40-letni Kazuhiro Tanaka, także pochodzący z Japonii. Tanaka ukończył studia na kierunku inżynierii mechanicznej, a w 2001 roku rozpoczął pracę w KYB. W 2015 roku dołączył do zespołu technicznego JAOS na rajdach AXCR, a w roku 2017 roku objął stanowisko pilota.

Uczestnicy AXCR 2018 rozpoczęty w Tajlandii wyścig zakończyli na linii mety w Kambodży. Trasa rajdu biegła przez Siĕm Réab, najpopularniejszy region turystyczny Kambodży i rozpięta była na długości 2 200 km. Był to doskonały egzamin techniki jazdy, zdolności nawigacyjnych, wytrwałości oraz umiejętności pracy w zespole. Dla pojazdów był to sprawdzian techniczny, który wykazał ich wytrzymałość i moc.

 

KYB jest partnerem Team JAOS od kilku lat i czeka na kolejne sukcesy budowane w oparciu o dotychczasowe doświadczenia rajdowe. Najlepszym jak dotąd wynikiem było uplasowanie się zespołu na piątej pozycji

 

Źródło: KYB

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).