KYB Actimatic Damper System do motocykli - MOTOFAKTOR

KYB Actimatic Damper System do motocykli

person Adrian Januszkiewicz 19/02/2021

KYB Corporation wprowadza do produkcji innowacyjne rozwiązanie jakim jest KYB Actimatic Damper System (KADS).

KADS to elektronicznie sterowany półaktywny układ zawieszenia dedykowany do motocykli, który integruje technologię regulacji siły tłumienia z technologią hydrauliczną.

 

Wprowadza on oryginalną koncepcję “Ground-Hook” (“hak z ziemi”) opracowaną przez inżynierów KYB, która zapewniać ma motocykliście wrażenie “uziemienia” opony do drogi oraz dawać poczucie większego bezpieczeństwa. Wspomagać ma to umiejętności motocyklisty i przyczyniać się do maksymalnej stabilności i kontroli podczas prowadzenia motocykla.

 

W system KADS zostanie wyposażona najnowsza wersja motocykla Yamaha Tracer 9 GT co ma zapewnić zarówno sportowe osiągi jak i wygodne prowadzenie. W pełni regulowane elektroniczne zawieszenie przednie i tylne jest zarządzane przez sześcioosiową jednostkę pomiaru bezwładności (IMU) i jednostkę sterującą silnika (ECU).

 

Jednostka sterująca zawieszeniem (SCU) oblicza optymalne ustawienia tłumienia zawieszenia, które są natychmiast regulowane za pomocą specjalnego zaworu elektromagnetycznego, aby zapewnić płynne i bezpieczne prowadzenie motocykla, niezależnie od obciążenia lub warunków jazdy. Tryb ustawia się za pomocą interfejsu na wyświetlaczu TFT.

 

Taki układ zawieszenia generuje stałą siłę tłumienia, nawet gdy tłok amortyzatora porusza się wolniej. Przyczyniać ma się to do odpowiedniego ustawienia motocykla podczas ruszania z miejsca, a także stabilizować ustawienie podwozia podczas przyspieszania, hamowania oraz pokonywania zakrętów.

 

Elektronicznie sterowany system kontroluje tłumienie odbicia i kompresji przedniego widelca oraz tłumienie odbicia w tylnym amortyzatorze. To zawieszenie generować ma znacznie szerszy zakres siły tłumienia niż konwencjonalne rozwiązanie i być w stanie natychmiast reagować na zmieniające się warunki drogowe, aby osiągnąć optymalne właściwości jezdne.

 

Źródło: KYB

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).