Którzy kierowcy i dlaczego decydują się na amortyzatory BILSTEIN B6? | MOTOFAKTOR

Którzy kierowcy i dlaczego decydują się na amortyzatory BILSTEIN B6?

person Redakcja 27/10/2021

Równolegle do odpowiedników fabrycznych elementów z gamy Replacementa BILSTEIN zyskuje alternatywna serii B6.

Bez względu na typ amortyzatora czy rodzaj zawieszenia każdy element podlega stopniowemu zużyciu. Dobrym nawykiem mechanika powinna być ich optyczna kontrola przy każdej czynności serwisowej auta w warsztacie. Aktualnie może to być sezonowa wymiana opon. Umiejętność oceny, jak też identyfikacja typowych objawów uszkodzenia nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

 

Podobnie jak zakwalifikowanie amortyzatorów do wymiany i dobór nowych referencji w katalogu producenta. Naturalnie zawsze należy to robić parami na tej samej osi. Jak też sprawdzić czy zużyciu nie uległy elementy mocujące, osłony, odboje oraz sprężyny.

W ostatnich miesiącach, analizując wyniki naszej sprzedaży, rośnie zainteresowanie amortyzatorami BILSTEIN B4 Replacement. Nie powinno to zaskakiwać, bo są to odpowiedniki fabrycznie montowanych części. To potwierdzenie trendu powrotu do korzystania z własnych samochodów i większego popytu na rynku używanych. Ich średni wiek, 12-15 lat, również wskazuje na konieczność takiej wymiany. Ale równolegle zaznacza się większy udział alternatywnej serii BILSTEIN B6 Performance. Andrzej Wojciech Buczek doradca techniczny w IHR Warszawa, oficjalnego dystrybutora marki BILSTEIN w Polsce

 

Każdy producent samochodów uśrednia parametry techniczne swoich modeli, charakterystyka zawieszenia nie jest tu wyjątkiem. Pozostawia tym samym pewien bezpieczny margines do dalszej modyfikacji, na którą później może zdecydować się kierowca. Amortyzatory BILSTEIN B4 i BILSTEIN B6 są tego klasycznym przykładem. Z punktu widzenia mechanika wszystkie czynności przy wymianie tych serii amortyzatorów są jednakowe. Ale to kierowca poczuje różnicę już przy pierwszej jeździe.

Przede wszystkim usztywnia się zawieszenie, co też poprawia trakcję. Z tego powodu na taką wymianę w ostatnim czasie najczęściej decydują się użytkownicy aut wyposażonych w haki do holowania. Z rozmów z właścicielami warsztatów i naszymi dystrybutorami wiemy, że głównie przyczep kempingowych, jak też nakładanych na tył bagażników rowerowych. To również obrazuje jak obecna sytuacja zmienia sposób wykorzystywania samochodu jako środka transportu nie tylko na co dzień. Andrzej Wojciech Buczek

 

Źródło: BILSTEIN

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).