Krzysztof Oleksowicz odchodzi z zarządu Inter Cars | MOTOFAKTOR

Krzysztof Oleksowicz odchodzi z zarządu Inter Cars

person Joanna Piszcz 4/12/2019

Krzysztof Oleksowicz rezygnuje z funkcji członka zarządu Inter Cars z dniem 1 stycznia 2020 roku.

Zarząd Inter Cars S.A. informuje, że w dniu 4 grudnia 2019 r. wpłynęło do spółki oświadczenie Krzysztofa Oleksowicza w sprawie rezygnacji z dniem 1 stycznia 2020 roku ze sprawowania funkcji członka zarządu. Rezygnacja została podyktowana względami osobistymi. Jednocześnie Krzysztof Oleksowicz zadeklarował dalszą bliską współpracę z zarządem spółki w charakterze doradcy strategicznego.

 

Oświadczenie w sprawie rezygnacji zostało złożone podczas posiedzenia Rady Nadzorczej spółki. W dniu 4 grudnia 2019 r. Rada Nadzorcza postanowiła, że z dniem 1 stycznia 2020 roku w skład zarządu będzie wchodzić pięć osób.

 

Krzysztof Oleksowicz jest współzałożycielem firmy Inter Cars. Przez wiele lat sprawował funkcje prezesa i członka zarządu spółki. W ostatnich latach odpowiadał za strategię grupy kapitałowej. Podmiot zależny od Krzysztofa Oleksowicza, spółka OK Automotive Investments B.V., posiada 26,30 % akcji spółki.

 

Krzysztof Oleksowicz ukończył studia filozoficzne na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego). Z branżą motoryzacyjną związany jest od lat 70-tych XX w. W latach 80-tych XX w. uczestniczył w wyprawach wysokogórskich w Himalajach i Karakorum. Wiele lat był profesjonalnym kierowcą rajdowym.

 

Maciej Oleksowicz, syn Krzysztofa Oleksowicza, od 1 lipca 2016 roku zasiada w zarządzie spółki, zaś od 1 maja 2017 roku sprawuje funkcję Prezesa Zarządu Spółki. Rezygnacja Krzysztofa Oleksowicza ze sprawowania funkcji członka zarządu stanowi element procesu sukcesji pokoleniowej w rodzinie współzałożyciela spółki – wyjaśnia Inter Cars w komunikacie.

 

Źródło: Inter Cars

 

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).