Krajowy finał Young Car Mechanic 2019 | MOTOFAKTOR

Krajowy finał Young Car Mechanic 2019

person Katarzyna Ciupek 9/04/2019

12 kwietnia 10 najlepszych uczniów szkół mechanicznych w Polsce zmierzy się ze sobą o tytuł najlepszego młodego mechanika 2019 roku.

Finał konkursu Young Car Mechanic odbędzie się w Białymstoku w Zespole Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego nr 2. Trzech najlepszych mechaników będzie miało szansę zawalczyć o nagrody, których wartość wynosi aż 100 000 zł.

 

Popularny białostocki „Mechanik” to jedna z najlepszych szkół tego typu w Polsce. To w niej uczył się zeszłoroczny zwycięzca rywalizacji międzynarodowej Young Car Mechanic, a w najbliższy piątek przemieni się ona w arenę zmagań młodych mechaników, którzy będą walczyć o tytuł najbardziej zdolnego adepta sztuki naprawy pojazdów w 2019 roku.

Pamiętam, że poziom przygotowanych zadań podczas finału był naprawdę wysoki. W moim odczuciu wszystkie konkurencje bardzo realnie oddały sytuacje, z którymi na co dzień można spotkać się podczas pracy w warsztacie. Wygrana w konkursie to dla mnie duże wyróżnienie, które dodatkowo napędza mnie do rozwoju swoich umiejętności jako mechanika samochodowego. Bartłomiej Januszewski zwycięzca II Międzynarodowego Finału Young Car Mechanic

 

 

Pierwszy etap rywalizacji zakończył się 24 lutego. Był to pisemny test, przeprowadzany na poziomie każdej zgłoszonej do konkursu szkoły. W trakcie tego etapu została wyłoniona grupa uczniów, którzy w drugim etapie walczyli o możliwość udziału w Finale Krajowym. Do niego zakwalifikowanych zostało dziesięciu najlepszych uczniów z Polski.

 

W pierwszej części tegorocznej edycji konkursu Young Car Mechanic wzięło udział blisko 1200 uczniów ze szkół technicznych z całej Polski. Co ważne, do przedsięwzięcia dołączyły kolejne szkoły zaangażowane w program Młode Kadry. Są to placówki z Warszawy, Bielska-Białej, Brzegu, Przemyśla i Wrocławia. Łącznie w całym konkursie zaangażowane są 23 szkoły z naszego kraju. To dobitnie pokazuje, że działania Inter Cars przynoszą pozytywne efekty, a sam konkurs jest coraz popularniejszy.

 

Drugi etap zakończył się 31.03.2019. Tutaj również dla uczestników zorganizowany został pisemny test o bardzo wysokim stopniu trudności. Zaraz po jego zakończeniu poznaliśmy dziesięciu finalistów, którzy zmierzą się z zadaniami praktycznymi podczas finału krajowego.

 

Warto podkreślić, że trzech najlepszych uczestników finału krajowego, będzie miało okazję reprezentować nasz kraj w III Międzynarodowym Finale konkursu Young Car Mechanic. W 2019 roku w europejskiej edycji konkursu Young Car Mechanic biorą udział uczniowie, którzy wygrali krajowe finały w swoich krajach: Polsce, Litwie, Łotwie, Estonii, Bułgarii, Węgrzech, Chorwacji i Ukrainie.

 

Łączna pula nagród dla 3 pierwszych miejsc w Międzynarodowym Finale Young Car Mechanic 2019 wynosi aż 100 000 zł. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy Finału Międzynarodowego zostaną zaproszeni na wycieczkę do fabryki firmy Elring w Stuttgarcie i muzeów poświęconych tematyce motoryzacji.

 

Konkurs co roku wspierają znane i cenione marki, którym zależy na kształtowaniu właściwych wzorców wśród młodzieży. W tym roku partnerami strategicznymi, zarówno etapu krajowego, jak i międzynarodowego finału są firmy Bosch, Elring oraz ZF Aftermarket.

 

Źródło: Inter Cars

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).