Krajowy finał konkursu Young Car Mechanic

Krajowy finał konkursu Young Car Mechanic

person Joanna Piszcz 10/05/2023

Krajowy finał 7.edycji organizowanego przez Inter Cars konkursu Young Car Mechanic dla przyszłych mechaników odbędzie się w dniach 20-21 maja 2023 r. w Warszawie.

 

Europejski konkurs Young Car Mechanic jest szansą dla uczniów techników i branżowych szkół samochodowych na zbudowanie własnej ścieżki kariery opartej o pasje i zainteresowania związane z mechaniką i mechatroniką samochodową. Celem Young Car Mechanic jest również budowanie w społeczeństwie pozytywnego wizerunku zawodu mechanika samochodowego, podnoszenie kompetencji, a także znalezienie młodych talentów tego sektora branży motoryzacyjnej.

 

Do krajowego finału tegorocznej edycji konkursu dostało się dziesięcioro uczniów z poniższych szkół:

 

– Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu
– Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie
– Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Radzyniu Podlaskim
– Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie
– Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie
– Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu
– Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu
– Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu
– Zespół Szkół nr 7 w Katowicach
– Zespół Szkół Politechnicznych w Śremie

 

Dziesiątka finalistów zawalczy o tytuł najlepszego młodego mechanika w Polsce oraz o szansę na reprezentowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej. Dla każdego z finalistów Fundacja Inter Cars ufundowała nagrody w postaci jednorazowego stypendium w wysokości 1000 zł na rozwój talentów i zainteresowań każdego z uczniów. Najlepsze 3 osoby, które znajdą się na podium krajowej edycji konkursu, otrzymają od Fundacji także iPady PRO.

Fundacja Inter Cars od początku swojego działania wspiera rozwój młodych ludzi zainteresowanych motoryzacją. Prowadzimy autorski program stypendialny Akcelerator skierowany do uczniów techników i szkół branżowych, wspieramy studentów kierunków technicznych, więc nasze zaangażowanie w konkurs Young Car Mechanic jest naturalnym krokiem w rozwoju naszych działań. Chcielibyśmy docenić zaangażowanie młodych ludzi poprzez ufundowanie im stypendium, a dodatkowo dać im szansę na rozwój swoich pasji i zainteresowań. Katarzyna Orlikowska koordynatorka programów stypendialnych w Fundacji Inter Cars

 

Tegoroczny, 7. krajowy finał zorganizowany zostanie w dniach 20-21 maja w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 w Warszawie przy ulicy Szczęśliwieckiej 56. Konkurs wspierany jest przez wiodących dostawców i producentów części. Sponsorami konkursu są: Bosch, Continental, Elring, Febi, Mann-Filter, Meyle, Schaeffler, Shell, Varta oraz ZF Aftermarket.

 

Źródło: Inter Cars

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).