Krajowy finał F1 in Schools za nami! | MOTOFAKTOR

W niedzielę, 14 maja br., odbyły się pierwsze w Polsce finały F1 in Schools. Uczniowie z całego kraju zaprezentowali swoje modele bolidów F1, nad którymi pracowali od miesięcy.

Łódź niczym Monako

W minionym tygodniu 16 drużyn szkolnych z całej Polski stanęło do jedynej takiej rywalizacji – wyścigów modeli F1. Krajowe finały odbyły się w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej. Poziom i profesjonalizm ekip był niebywały. Stoiska wystawiennicze poszczególnych zespołów dopracowane zostały w najmniejszych szczegółach. Profesjonalne prezentacje ekip i same modele bolidów były imponujące.

 

Spodziewaliśmy się, że emocje będą duże, ponieważ już na etapie przygotowań zaobserwowaliśmy ogromne zaangażowanie wszystkich ekip, ale to przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Ta rywalizacja to mistrzostwo świata. I mimo, że zwycięzca mógł być tylko jeden, to przekazujemy serdeczne gratulujemy wszystkim zespołom – mówi Daniel Marciniak Dyrektor R&D FORVIA w Polsce.

Źródło: Grupa FORVIA

Wyzwanie F1 in Schools

F1 in Schools to interdyscyplinarna globalna inicjatywa, której celem jest promowanie nauk STEM (science, technology, engineering, maths) wśród młodzieży, korzystając z wiedzy i wsparcia ekspertów Formuły 1. Obecna jest w 54 krajach na świecie od roku 1999. Wyzwanie polega na stworzeniu zespołu (3-6 osób, w wieku od 11-19 lat) zaprojektowanie modelu bolidu w programie CAD, wykonanie go w specjalnej obrabiarce z kostki tworzywa dostarczanego przez organizatorów zgodnie z bardzo precyzyjnymi wytycznymi technicznymi, przeprowadzenie testów i oczywiście finalny start na specjalnym 20 metrowym torze. Mini bolidy napędzane są sprężonym CO2, ale to nie wszystko. Zadaniem zespołów jest zdobycie funduszy, działania marketingowe, zadbanie o design, przygotowanie stoiska i prezentacji na finały krajowe. Nauki ścisłe, inżynieria czy matematyka to fascynujące dziedziny. O ile uczy się ich w praktyczny sposób. A jeśli dodać do tego jeszcze rywalizację sportową i gorące emocje niczym te, które towarzyszą kibicom na trybunach toru Silverstone, to sukces gwarantowany. Tak właśnie działa F1 in Schools!

 

Gdy usłyszeliśmy o inicjatywie od razu wiedzieliśmy, że chcemy do niej dołączyć jako sponsor wykorzystując w ten sposób wiedzę i doświadczenie naszych inżynierów, którzy mogli podzielić się nim z uczestnikami wyzwania. Nasze centrum R&D aktywnie włączyło się we wsparcie zespołów na etapie projektowym i produkcyjnym. To fascynujące obserwować jak młodzi ludzie szukają rozwiązań, są zdeterminowani i pełni pasji. To jeden z lepszych projektów dla młodych, w który jesteśmy zaangażowani – mówi Ewa Kwiecińska Country Communication Manager FORVIA.

 

Zespół Foton Racing z Liceum Ogólnokształcącego w Grójcu, którego mini bolid zwyciężył w krajowej rywalizacji, już we wrześniu stanie na starcie światowych finałów F1 in Schools w Singapurze.

 

Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy nas wspierali –rodzinom, szkole, gminie, powiatowi, społeczności i tym, którzy w nas uwierzyli. Nadal nie możemy uwierzyć w ten sukces. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za to, że dostaliśmy szansę i polecimy do Singapuru, gdzie weźmiemy udział w światowych finałach tego projektu – podkreślają członkowie zespołu Foton Racing.

 

Źródło: Grupa FORVIA

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).