Kontrole ITD skuteczniejsze z nowym urządzeniem | MOTOFAKTOR

Kontrole ITD skuteczniejsze z nowym urządzeniem

person Adrian Januszkiewicz 31/05/2019

Dzięki najnowocześniejszej w kraju mobilnej stacji diagnostycznej rzeszowski ITD w ciągu 3 dni skontrolował 52 pojazdy i zatrzymał 40 dowodów rejestracyjnych.

Urządzenie należące od niedawna do śląskiej ITD wywołało spore zaskoczenie wśród niektórych kierowców poruszających się drogami w Rzeszowie, a także koło Dębicy.

 

Przez trzy dni przez mobilną stację diagnostyczną przejechały w sumie 52 auta. Tylko 12 z nich pozytywnie przeszło badanie stanu technicznego. W 40 pojazdach stwierdzono usterki skutkujące zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

 

W 21 samochodach inspektorzy stwierdzili wycieki płynów eksploatacyjnych, w 14 niesprawny układ hamulcowy i zawieszenia, a w 15 niesprawny układ kierowniczy. Niektóre pojazdy miały także nadmiernie zużyte bieżniki opon lub przekraczały dopuszczalne normy zadymienia spalin.

Mobilne stacje ITD dają możliwość przeprowadzenia kontroli na drodze w stopniu porównywalnym do badania na stacjonarnej stacji diagnostycznej. Główny Inspektorat Transportu Drogowego planuje zakup kolejnych 16 nowoczesnych mobilnych jednostek diagnostycznych w ramach realizowanego projektu “Wzmocnienie potencjału Inspekcji Transportu Drogowego”. Docelowo takie urządzenie będą posiadały wszystkie Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego w kraju.

 

Źródło: Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).