Kontrole krzyżowe ITD w stołecznej komunikacji miejskiej | MOTOFAKTOR

Kontrole krzyżowe ITD w stołecznej komunikacji miejskiej

person Adrian Januszkiewicz 9/07/2020

Rozpoczęły się kontrole krzyżowe ITD w przedsiębiorstwach realizujących przewozy osób na liniach regularnych komunikacji miejskiej w Warszawie.

Kontrole prowadzone od wczoraj w trzech przedsiębiorstwach zostały wszczęte po wypadkach z udziałem autobusów komunikacji miejskich, do których w ostatnim czasie doszło na terenie stolicy.

Bezpieczeństwo przewozu osób jest dla Inspekcji Transportu Drogowego priorytetem. Zależy nam na tym aby pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego czuli się bezpiecznie. Dlatego równolegle z kontrolami drogowymi, mazowieccy inspektorzy ITD rozpoczęli wieloaspektowe kontrole w siedzibach przedsiębiorstw.Jednym z istotnych jej elementów jest zweryfikowanie, czy kierowcy nie pracują w kilku firmach jednocześnie, co może mieć wpływ na powstanie naruszeń z zakresu czasu pracy. Alvin Gajadhur Główny Inspektor Transportu Drogowego
Od rana inspektorzy zabezpieczają dokumentację, która będzie podlegała szczegółowej analizie. To setki dokumentów i materiałów zapisanych na nośnikach elektronicznych. Będziemy analizować m.in. listy pracowników, weryfikować uprawnienia kierowców, badania i szkolenia zawodowe kierowców, umowy o zatrudnieniu, oświadczenia składane przedsiębiorstwu przez kierowców o niepozostawaniu w stosunku zatrudnienia u innych przewoźników, dokumentację techniczną pojazdów. Krzysztof Chojnacki Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego

 

W ramach kontroli krzyżowych listy pracowników z trzech przedsiębiorstw, w których wczoraj rozpoczęły się kontrole, zostaną porównane z listą kierowców firmy, której pojazdy uczestniczyły w wypadkach w Warszawie. Firma ta w ramach planowych działań jest kontrolowana od maja.

Inspektorzy wytypowali ponad 120 kierowców, których uprawnienia oraz czas pracy podlega szczegółowej analizie. W tym zakresie kontrolą objęci są również kierujący autobusami, które uległy wypadkom w Warszawie. Sprawdzana jest także dokumentacja techniczna niemal 390 pojazdów należących do przewoźnika. Alvin Gajadhur

 

Kontrole w siedzibach przedsiębiorstw są prowadzone równolegle z kontrolami drogowymi. W tym roku inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili blisko 2,3 tys. kontroli, w trakcie których sprawdzano przede wszystkim stan techniczny pojazdów, uprawnienia i stan trzeźwości kierujących.

 

Źródło: GITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).