Kontrole emisji spalin samochodów | MOTOFAKTOR

Kontrole emisji spalin samochodów

person Adrian Januszkiewicz 29/10/2019

37 pojazdów skontrolowali z użyciem dymomierza inspektorzy małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Sprawdzali również stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty i trzeźwość kierowców.

W piątek (25 października) inspektorzy ITD przeprowadzili na małopolskich drogach akcję wzmożonych kontroli stanu technicznego pojazdów z użyciem urządzeń służących do pomiaru zadymienia spalin.

 

Skontrolowano 37 pojazdów, z czego tylko jeden emitował do atmosfery spaliny o zbyt dużej zawartości szkodliwych związków. Inspektorzy mieli też zastrzeżenia do stanu technicznego 6 pojazdów. Zatrzymali ich dowody rejestracyjne z powodu ujawnionych wycieków płynów eksploatacyjnych, nadmiernie zużytego bieżnika opon i nieszczelnego układu pneumatycznego

Za stwierdzone nieprawidłowości kierowcy niesprawnych pojazdów zostali ukarani mandatami.

 

Źródło: Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).