Konsolidacja Denso Aftermarket | MOTOFAKTOR

Konsolidacja Denso Aftermarket

person Adrian Januszkiewicz 21/04/2021

Denso Aftermarket and Industrial Solutions (AMIS) przechodzi zmiany, które mają usprawnić działalność w Europie i na rynkach lokalnych.

Od 1 kwietnia 2021 r. za zintegrowane działania na rynku wtórnym w Europie odpowiada nowy, przeprojektowany paneuropejski zespół zarządzający.

Zmiana w kierownictwie Denso na europejskim rynku wtórnym

Theo Rappoldt

Theo Rappoldt, Senior Director w Denso Aftermarket and Industrial Solutions (AMIS – oddział Denso odpowiedzialny za rynek wtórny i rozwiązania przemysłowe), po 12 latach odchodzi ze stanowiska, by podjąć nowe wyzwanie w Denso Wave w Dusseldorfie w Niemczech. Rozpoczął on pracę w Denso w 1992 roku jako inżynier sprzedaży w dziale klimatyzacji autobusów. W 2008 roku, po powrocie z dwuletniego kontraktu w siedzibie głównej Denso w Japonii, zajął ambitne stanowisko szefa AMIS i wniósł znaczący wkład w rozwój tej jednostki, wzmacniając różne domeny biznesu. Prowadził wiele kluczowych projektów, wprowadzał nowe produkty na rynek i budował bazę klientów, obejmując jednocześnie złożone funkcje organizacyjne w całej UE. Sprzedaż i zyski AMIS w tym okresie znacząco wzrosły.

 

Takatoshi Fukui

Do Rady Dyrektorów UE dołączył Takatoshi Fukui, który będzie pełnił funkcję szefa grupy sprzedaży. W ramach nowego stanowiska będzie kierował oddziałem Denso odpowiedzialnym za rynek wtórny i rozwiązania przemysłowe (AMIS), wspierany przez członków zespołu zarządzającego.

 

Przed dołączeniem do Denso Europe Takatoshi Fukui pełnił rolę prezesa Denso Sales Thailand, zarówno na rynku OE, jak i na rynku wtórnym. Karierę w Denso rozpoczął w 1986 roku i przez ten czas zdobywał doświadczenie na wielu stanowiskach zagranicznych, w tym w Brazylii, Tajlandii, USA, Niemczech i Japonii. Na swoich poprzednich stanowiskach Takatoshi Fukui był odpowiedzialny za kierowanie wielofunkcyjnymi zespołami, których celem było rozszerzanie i wzmacnianie lokalnej działalności Denso z udziałem kluczowych producentów samochodów. Do Denso Europe dołączył w 2021 roku i jest obecnie odpowiedzialny za rozwój działalności Denso Sales w Europie.

 

Jean Claude Dal Grande

Do zarządzania nową operacją IAM “One EU Aftermarket” został wyznaczony nowy dyrektor sprzedaży. Jean Claude Dal Grande, wcześniej odpowiedzialny za rynek wtórny w Denso Thermal Systems, z radością przyjął to stanowisko: „To bardzo ekscytujący czas dla Denso EU i wszystkich zaangażowanych regionów. Jako nowy dyrektor sprzedaży “One EU IAM” z niecierpliwością czekam na innowacyjne podejście do sprzedaży na rynku wtórnym, które będzie wykorzystywało koordynację i zasoby na różnych rynkach lokalnych. Będę zachęcał do współpracy różne regiony, tak abyśmy mogli wykorzystać naszą rozległą, dostępną na całym świecie wiedzę o produktach motoryzacyjnych, by lepiej obsługiwać naszych klientów lokalnie” – powiedział.

Uproszczona struktura IAM EU ma zapewniać bardziej elastyczne podejście na rynku

Ustanowiono nowe “regiony”, które dzięki spójności i uproszczonemu podejściu mają pozwolić Denso przyspieszyć rozwój na lokalnych rynkach części zamiennych. Kraje zostały przypisane w następujący sposób:

 

Region Zachodni, zarządzany przez Lucę Goveana: Austria, Belgia, Cypr, Dania, Finlandia, Niemcy, Grecja, Islandia, Irlandia, Izrael, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Szwecja, Szwajcaria, Turcja i Wielka Brytania.

 

Region Południowy, zarządzany przez Gianlucę Guasco: Francja, Włochy, Portugalia i Hiszpania.

 

Region Wschodni, zarządzany przez Taketo Shiotaniego: Armenia, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan, Rosja, Tadżykistan, Turkmenistan i Uzbekistan.

 

Region Centralny, zarządzany przez Richarda Rybacka: Albania, Azerbejdżan, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Gruzja, Węgry, Kosowo, Łotwa, Litwa, Mołdawia, Czarnogóra, Macedonia Północna, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia i Ukraina.

 

Alexey Bartashevich

Alexey Bartashevich, odpowiedzialny wcześniej za kierowanie zespołem ds. produktów na rynku wtórnym w Europie Północnej, Zachodniej i Wschodniej, rozszerzył swoją odpowiedzialność o skonsolidowany zespół ds. produktów “One EU Aftermarket”. Alexey Bartashevich rozpoczął karierę w Denso ponad 10 lat temu w dziale sprzedaży na rynku wtórnym. Od 2016 roku zajmuje się zarządzaniem cyklem życia produktu, inżynierią zastosowań i jakości oraz zarządzaniem łańcuchem dostaw. Obecnie będzie kierował kilkoma zespołami w całej Europie, koncentrując się na rozszerzaniu konkurencyjnej oferty na europejskim rynku wtórnym, zapewnianiu efektywnego rozwoju biznesowego i strategicznego pozycjonowania produktów Denso. Wzmocniony tą integracją, skonsolidowany zespół ds. produktów na rynek wtórny ma być w stanie lepiej wspierać wymagania rynku, promując technologie, produkty i usługi Denso wśród specjalistów z rynku posprzedażnego.

Nowy horyzont dla Denso EU Aftermarket

Nowe, zintegrowane podejście pozwolić ma zebrać bogate know-how motoryzacyjne z wielu źródeł na całym kontynencie. Dzięki współpracy poszczególne rynki mają stać się silniejsze i oferować lokalnym dystrybutorom, warsztatom, mechanikom i kierowcom spójną, pierwszorzędną usługę “One EU Aftermarket”, którą będzie można łatwo i skutecznie powielać.

 

Źródło: Denso

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).