Kongres SDCM już w grudniu | MOTOFAKTOR

Kongres SDCM już w grudniu

person Redakcja 24/09/2021

XVI Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego organizowany przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM) odbędzie się w dniach 8-9 grudnia 2021 r.

Forma szczytu polskiej branży motoryzacyjnej pozostaje jednak nadal otwartą kwestią i będzie zależała od sytuacji epidemicznej w kraju.

Liczymy na to, że wbrew czarnym scenariuszom sytuacja pozwoli na zorganizowanie Kongresu w formie hybrydowej gdzie kilkaset osób spotka się w „realu”, w sprawdzonym i dobrze znanym uczestnikom miejscu, czyli warszawskim hotelu Sound Garden, część zaś zasiądzie przed komputerami i w ten sposób będzie z nami. Jeżeli sytuacja będzie tego wymagała i spełnią się najgorsze obawy epidemiologów, wdrożymy plan awaryjny i wszyscy spotkamy się w sieci. Mam jednak wielką nadzieję, że to nie będzie konieczne i wszyscy zobaczymy się wreszcie osobiście. Tomasz Bęben dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM

 

Pierwszego dnia Kongresu odbędzie się podsumowanie wyników ostatnich kwartałów oraz przedstawiona zostanie prognoza na najbliższą przyszłość.

Tegoroczne podsumowanie będzie bardzo ważne, bo przyniesie odpowiedź na pytanie, czy branża wyszła już na prostą i odbiła się po najtrudniejszych miesiącach czy wpływa na nią upowszechnienie się pracy zdalnej i mniej intensywna eksploatacja samochodów oraz, na ile spełniły się umiarkowanie optymistyczne przewidywania, które były prezentowane podczas zeszłorocznego Kongresu. Krzysztof Soszyński Prezes SDCM

 

Specjalna sesja poświęcona zostanie zagrożeniom dla niezależnego rynku motoryzacyjnego, które albo już się pojawiły, albo zaczną się materializować w najbliższej przyszłości. Takim zagrożeniem jest choćby nasilający się problem dostępu do danych. Brak lub utrudniony dostęp zaburzy równowagę na rynku i sprawi, że producenci samochodów będą mieli uprzywilejowaną pozycję kosztem firm z sektora niezależnego.

 

Innym ważnym aspektem cyfryzacji dla rynku części motoryzacyjnych jest rozwój handlu w Internecie. Podczas sesji specjalnie poświęconej temu zagadnieniu uczestnicy dyskutować będą o rosnącym znaczeniu e-commerce nie tylko kontekście zagrożeń, ale przede wszystkim nowych form sprzedaży.

Bardzo ważną kwestią są też nowe projekty legislacyjne, których wprowadzenie w życie w obecnej formie może grozić znacznym podniesieniem kosztów działalności niezależnych podmiotów. Mowa tu przede wszystkim o projektowanej ustawie dotyczącej zezwolenia na dopuszczenie części do sprzedaży. Niezmiernie ważna jest również przyszłość przepisów znanych u nas jako GVO, o czym także warto rozmawiać podczas Kongresu. Alfred Franke Prezes Grupy MotoFocus.pl

 

Tradycyjnie również podczas Kongresu zostanie poruszony temat regeneracji, która zyskuje na znaczeniu jako element budowania gospodarki w obiegu zamkniętym, lecz w Polsce napotyka problemy, które czekają na rozwiązanie od lat.

 

Drugi dzień Kongresu zdominuje tematyka związana z przemysłem. Przedstawione zostaną najnowsze dane dotyczące działalności producentów części, którzy po tym jak w zeszłym roku zmagali się ze skutkami lockdownów i przerwania łańcuchów dostaw, muszą obecnie radzić sobie z nowymi problemami, między innymi deficytem surowców, w tym stali oraz różnych komponentów.

 

Niezwykle ważnym tematem będą również możliwe konsekwencje radykalnej polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Propozycje przedstawione przez Komisję Europejską oznaczają całkowite wyeliminowanie z rynku konwencjonalnych układów napędowych. Nikt jeszcze nie oszacował skutków gospodarczych i społecznych ewentualnego ich przyjęcia. Będzie to między innymi tematem wystąpienia przedstawicieli CLEPA.

 

Źródło: SDCM

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).