Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego już w kwietniu | MOTOFAKTOR

Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego już w kwietniu

person Adrian Januszkiewicz 20/01/2020

Kolejna, XV już edycja Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego zapowiada się ciekawie i może zaskoczyć różnorodnością poruszanych zagadnień.

Już teraz warto zarezerwować sobie czas 20-21 kwietnia, kiedy to warszawski hotel Sound Garden na dwa dni stanie się motoryzacyjnym centrum Polski. Po raz piętnasty spotkają się tam przedstawiciele branży, oraz osoby z nią związane, by dyskutować o najważniejszych dla przemysłu i rynku problemach i wyzwaniach. A ich lista jest długa.

O przyszłości - najbliższej i tej trochę bardziej odległej

Kończy się dekada, a wraz z nią również pewna epoka w motoryzacji. Czeka nas czas wytężonej pracy. Uzgodnione ostatnio limity CO2 dla samochodów są najbardziej ambitne na świecie i przyniosą prawdziwy postęp na drodze do mobilności neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla. Jednak ogłoszony przez Przewodniczącą Komisji Europejskiej Green Deal (Zielony Ład) może te wyśrubowane normy jeszcze bardziej zaostrzyć, a to już zachwiałoby europejską motoryzacją. Zamiast więc podnosić poprzeczkę do poziomu nie do przeskoczenia, należałoby skoncentrować się na działaniach umożliwiających transformację i realizację właśnie wyznaczonych celów. Najbliższy Kongres SDCM będzie okazją do dyskusji o tym, jak europejska polityka klimatyczna wpłynie na przemysł motoryzacyjny. Drugim arcyważnym tematem są rozpoczynające się właśnie prace dotyczące przyszłości GVO, regulacji mającej kolosalne znaczenie dla rynku motoryzacyjnego. Gorących tematów do omówienia zatem nie zabraknie. Alfred Franke prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych

 

Tradycyjnie przedstawione zostaną dane na temat aktualnej sytuacji przemysłu, handlu i usług w motoryzacji. Odbędą się także interaktywne sondaże oraz zostaną przedstawione prognozy rozwoju całej branży w najbliższym czasie. Nie zabraknie też rozmów o tzw. megatrendach, czyli rynkowych tendencjach, które będą miały istotny wpływ zarówno na producentów i dystrybutorów, jak i warsztaty motoryzacyjne.

 

Do przygotowania oraz udziału w Kongresie włączyły się instytucje i organizacje związane z branżą. Poza głównym organizatorem, czyli SDCM, będą to m.in. międzynarodowe organizacje branżowe: CLEPA – reprezentująca interesy producentów części oraz FIGIEFA – zajmująca się obroną interesów dystrybutorów.

 

Swój wkład wniosą również między innymi Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, UOKiK, Wałbrzyska i Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Klaster Silesia Automotive & Advanced Manufacturing, koordynowany przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Nie zabraknie oczywiście przedstawicieli władz państwowych, którzy będą mogli odpowiadać na palące pytania branży.

Panelowo i w kuluarach

Oprócz dyskusji o elektromobilności, która na nowo kształtuje motoryzację, specjalne sesje poświęcone będą przemysłowi 4.0 i Agile – koncepcjom, które zmieniają przemysł motoryzacyjny, a także tematowi e-commerce w motoryzacji, nadającemu rynkowi nowe oblicze.

 

Panie uczestniczące w Kongresie przygotowują już debatę o motoryzacji z kobiecego punktu widzenia. Jak pokazały poprzednie spotkania, wbrew pokutującym jeszcze stereotypom, nie ma damskich i męskich branż, a w motoryzacji kobiety radzą sobie doskonale, choć czasem muszą pokonywać rozmaite problemy.

 

Jak zwykle Kongres będzie też okazją do rozmów kuluarowych i nawiązywania kontaktów biznesowych. Zaplanowano również sesje poświęcone tematyce transportu i logistyki, jak również obsługi flot samochodowych.

 

Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowej burzy mózgów, a niektórzy w specjalnych sesjach zamkniętych organizowanych w formie okrągłego stołu w poszukiwaniu kompromisowych rozwiązań problemów branży.

 

W poprzedniej edycji Kongresu w wzięło udział 800 osób. W tym roku organizatorzy zapowiadają jeszcze większą frekwencję. Szczegółowy program wydarzenia ma być przedstawiony wkrótce.

 

Źródło: SDCM

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).