Kongres Nowej Mobilności 2022 - ruszyła rejestracja | MOTOFAKTOR

Kongres Nowej Mobilności 2022 - ruszyła rejestracja

person Adrian Januszkiewicz 21/06/2022

Już można rejestrować się na największe tegoroczne wydarzenie poświęcone e-mobilności – Kongres Nowej Mobilności 2022, który rozpocznie się 12 września w Łodzi.

 

Pod hasłem „E-Mobility in Poland. What’s next?” organizowana będzie III edycja największego w tej części Europy, trzydniowego kongresu poświęconego elektromobilności i zrównoważonemu transportowi – Kongresu Nowej Mobilności 2022. Wydarzenie odbędzie się w dniach 12-14 września br. w EC1 Łódź – Miasto Kultury. Organizatorzy – Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz Miasto Łódź – spodziewają się po raz kolejny rekordowej liczby ponad 1000 uczestników, w tym kilkuset ekspertów i praktyków rynku oraz kilkudziesięciu wystawców i dziennikarzy. Dla gości przygotowano ponad 80 merytorycznych spotkań w formule debat, sesji okrągłego stołu i warsztatów a także wiele wydarzeń towarzyszących, tj. premiery, wystawy i pokazy.

 

We wrześniu tego roku znów wspólnie połączymy siły na rzecz budowania zrównoważonego i zeroemisyjnego transportu. Producenci, operatorzy transportowi, firmy technologiczne, infrastrukturalne i energetyczne, startupy i decydenci spotkają się na Kongresie Nowej Mobilności – najszybciej rozwijającym się wydarzeniu poświęconym elektromobilności w Polsce, aby omawiać wprowadzane na rynek technologie nowej generacji, a także identyfikować modele biznesowe, wymagania infrastrukturalne oraz partnerstwa, gwarantujące finansowanie projektów mobilnościowych. Wszystko po to, aby zmniejszyć emisje oraz umożliwić bezpieczny i zrównoważony przepływ ludzi, towarów i usług w Polsce – mówi Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA). 

 

Równolegle z Kongresem Nowej Mobilności 2022 odbędą się wydarzenia towarzyszące: Polish Battery Day 2.0, CEE Green Transport Initiativ Summit, KNM Fleet Forum oraz KNM Hydrogen Forum –poświęcone najważniejszym wyzwaniom sektora, w tym m.in. roli Polski w światowym i europejskim łańcuchu dostaw baterii li-ion, popularyzacji technologii wodorowych ogniw paliwowych w transporcie czy kwestiom związanym z masową elektryfikacją firmowych flot. Kongres stanie się unikatowym na skalę europejską spotkaniem, miejscem wymiany idei i wiedzy eksperckiej na najwyższym poziomie merytorycznym. KNM 2022 to również oficjalny wstęp do obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

 

Tegoroczna edycja Kongresu jest organizowana w wyjątkowym czasie dla sektora e-mobility. Pomimo wojny w Ukrainie oraz poważnych wyzwań rynkowych w postaci niedoboru półprzewodników i wzrostu cen surowców, globalna gospodarka i łańcuchy dostaw walczą o powrót do stanu sprzed pandemii COVID-19. Jednocześnie Polska musi pilnie przygotować się na nadchodzące zmiany w obszarze regulacyjnym, takie jak zapowiedziany zakaz rejestracji samochodów spalinowych w Unii Europejskiej czy planowane zastąpienie dyrektywy ws. rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych bezpośrednio obowiązującym rozporządzeniem (AFIR). O tym, jak przygotować się na nowe okoliczności, porozmawiamy w eksperckim gronie na KNM 2022 – mówi Łukasz Witkowski, Dyrektor Operacyjny Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA).

 

Interesariusze sektora zeroemisyjnego transportu w Polsce, w tym jednostki samorządu terytorialnego, które co roku aktywnie uczestniczą w Kongresie Nowej Mobliności, stoją również przed szeregiem wyzwań związanych z koniecznością elektryfikacji flot samochodowych i autobusowych, rozbudową infrastruktury ładowania czy ustanawianiem stref czystego transportu. Równolegle polska branża e-mobility wciąż napotyka liczne barier regulacyjne i administracyjne.

 

Naczelną ideą Kongresu Nowej Mobilności jest dialog branżowy, realizowany w ramach kilkudziesięciu warsztatów, spotkań w formule okrągłego stołu, posiedzeń grup roboczych oraz sesji pytań i odpowiedzi z interesariuszami rynku. Zakres merytoryczny wydarzenia opiera się na wiodących ścieżkach merytorycznych, a Kongres kierowany jest głównie do osób zawodowo związanych z rynkiem elektromobilności. Naszą wizją jest zorganizowanie najważniejszej w Polsce i regionie konferencji związanej z rynkiem e-mobility oraz pogłębiającej integrację kluczowych podmiotów i instytucji, najbardziej aktywnych w tym obszarze. Jak co roku partnerami wydarzenia są czołowe marki, reprezentujące wszystkie sektory elektromobilności. Zapraszam Państwa bardzo serdecznie do dołączenia do liderów branży i zaangażowania się w Kongres – dodaje Maciej Mazur z PSPA. 

 

Organizatorzy podkreślają, że największą zaletą KNM 2022 jest jego otwarta formuła, gwarantująca dostęp do wiedzy eksperckiej oraz integrację pomiędzy uczestnikami, dzięki czemu KNM spaja całą branżę. Otwarte panele, debaty i dyskusje liderów branży zrównoważonego transportu, case studies, prezentacje, studia przypadku i wydarzenia specjalne. Dodatkowo EV Talks, warsztaty tematyczne i dialog merytoryczny, sesje merytoryczne, wymiana wiedzy i doświadczenia oraz fora branżowe. To wszystko już 12 września 2022 w EC1 Łódź – Miasto Kultury.

 

W ubiegłorocznej edycji Kongresu Nowej Mobilności wzięło udział ponad 1000 uczestników, 200 ekspertów i praktyków rynku, 50 wystawców, którzy uczestniczyli w 40 spotkaniach merytorycznych oraz 10 premierach, zorganizowanych na 2 scenach. Tegoroczna odsłona KNM zapowiada się rekordowo zarówno pod względem liczby paneli, jak też wystawców i uczestników.

 

Szczegółowy program Kongresu Nowej Mobilności 2022 znajduje się TUTAJ. Rejestracji można dokonać pod TUTAJ. Obecnie można zakupić bilety z puli „Early Birds” w promocyjnej cenie, która obowiązuje do 12 lipca 2022 r.

 

Źródło: PSPA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).