Kongres MOVE po raz czwarty | MOTOFAKTOR

Za niecałe 3 tygodnie rusza IV edycja jednego z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych w Polsce – MOVE International Mobility Congress.

7 kwietnia 2022 r., w ramach Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej – zorganizowana zostanie czwarta odsłona Kongresu MOVE, czyli międzynarodowej platformy wymiany wiedzy i doświadczeń w obszarze zrównoważonego transportu. MOVE to także najważniejsze spotkanie dotyczące elektromobilności, które każdego roku przyciąga kilkuset ekspertów i praktyków rynku e-mobility, w tym przedstawicieli branży motoryzacyjnej, energetycznej oraz reprezentantów administracji publicznej i samorządów terytorialnych.

 

Wspólnie z naszymi znamienitymi partnerami tworzymy przedsięwzięcie, które jest odpowiedzią na potrzeby świata motoryzacji i transportu. Grono ekspertów podzieli się swoją wiedzą m.in. z zakresu nowych technologii, wiodących trendów, rozwiązań legislacyjnych i systemowych w mobilności. Podczas Kongresu MOVE Mobility&Vehicle poruszymy także kwestie wyzwań, jakie stoją przed transportem konwencjonalnym oraz skoncentrujemy się na obecnej sytuacji sektora e-mobilności i dalszych możliwościach jego rozwoju – wylicza Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA, wiceprezydent AVERE.

Polski rynek e-mobility

Podczas Kongresu MOVE poruszone zostaną również tematy związane z infrastrukturą ładowania, która jest kluczem do rozwoju elektromobilności. Eksperci odpowiedzą na pytania dotyczące zmian prawnych, które są konieczne dla usunięcia najważniejszych barier rozbudowy ogólnodostępnej sieci ładowania, a także czy i kiedy programy wsparcia NFOŚiGW przyczynią się do wzrostu liczby ładowarek przy polskich drogach. Dowiemy się także, jak rządowy program „Mój Elektryk” wpłynie na rynek samochodów elektrycznych w Polsce i na jaki wzrost sprzedaży EV możemy liczyć w kolejnych miesiącach i latach. Eksperci wskażą również obszary rynku e-mobility, które wymagają dodatkowego wsparcia.

 

Branża motoryzacyjna jest jedną z najszybciej zmieniających się gałęzi globalnej gospodarki, szczególnie w dziedzinie technologii. Dlatego podczas Kongresu omówimy m.in. kierunki rozwoju sektora baterii litowo-jonowych, których największym producentem w Europie jest Polska – mówi Maciej Mazur.

Samorządowa przyszłość

Tematyka kwietniowego wydarzenia obejmie także kwestie związane z elektryfikacją flot samochodowych w jednostkach samorządu terytorialnego, rozwojem zeroemisyjnego transportu publicznego, jak również inicjatywami na rzecz rozwoju nowych form mobilności, w tym car-sharingu oraz wynajmu elektrycznych rowerów i hulajnóg. Prelegenci porozmawiają również o efektywnym planowaniu przestrzeni miejskiej oraz wsparciu ze środków publicznych, na które mogą liczyć samorządy inwestujące w system zrównoważonego transportu.

Jakie debaty?

Rozbudowane panele tematyczne to niejedyne atrakcje, które czekają na uczestników Kongresu MOVE Mobility&Vehicle. Organizatorzy przygotowali dodatkowo cztery debaty.

 

Podczas „Poland – MOVE emobility forward!” uczestnicy omówią najważniejsze wyzwania rynku samochodów elektrycznych w Polsce, zarówno w ujęciu krótko- (m.in. związane z niedoborem półprzewodników) jak i długoterminowym. Debata „AC, DC, HPC – struktura polskiego rynku ładowania w 2025 i 2030 roku” zostanie poświęcona najważniejszym trendom kształtującym polski rynek infrastruktury ładowania. Tematem przewodnim „eHDV – electric trucks on the horizon” będzie elektryfikacja polskiej floty samochodów ciężarowych, stanowiąca jedno z najważniejszych wyzwań w europejskim obszarze transportu. Z kolei podczas debaty „Wszyscy jesteśmy elektromobilni – społeczny wymiar elektromobilności” eksperci omówią niezbędne działania sprzyjające podnoszeniu stopnia wiedzy Polaków w obszarze e-mobility – mówi Maciej Mazur.

Teoria i praktyka

Uzupełnieniem eksperckich debat i paneli będzie przygotowana przez PSPA, nowoczesna strefa elektromobilni.pl. Zagoszczą w niej multimedialne ekrany, wyświetlające materiały edukacyjne na temat elektromobilności, w tym animacje prezentujące korzyści środowiskowe i finansowe, zarówno dla klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych.

 

Nie zabraknie także interaktywnych narzędzi i kalkulatorów, m.in. kosztów ładowania EV, posiadania (TCO) czy emisji dwutlenku węgla. Dzięki temu goście stoiska otrzymają wielowymiarową dawkę wiedzy, obejmującą budowę i eksploatację EV.

 

Eksperci PSPA przygotowali dla zwiedzających prezentację przybliżającą największą w regionie CEE kampanię edukacyjno-społeczną poświęconą e-mobility – elektromobilni.pl. Z kolei przedstawiciele EV Klubu Polska opowiedzą o pierwszym i profesjonalnym klubie zrzeszającym już ponad 2 tys. użytkowników samochodów elektrycznych w Polsce.

 

Szczegółowa agenda MOVE International Mobility Congress dostępna jest TUTAJ.

 

Źródło: PSPA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).