Koncepcyjne opony Hankook w Essen | MOTOFAKTOR

Na trwających targach Essen Motor Show firma Hankook Tire prezentuje koncepcyjne opony "Aeroflow" i "Hexonic" opracowane przez studentów z Londynu.

„Design innovation” to projekt organizowany przez Hankook Tire we współpracy z ze światowej rangi uniwersytetami specjalizującymi się w zakresie designu. Podsumowanie tegorocznej edycji, której motto brzmi „Extending Future Life beyond Mobility”, odbywa się na Essen Motor Show. Po raz pierwszy zostały zaprezentowane zwycięskie prace: „Aeroflow” i „Hexonic” wykonane przez studentów z Londynu. Organizując ten innowacyjny projekt, firma Hankook miała na celu zmotywować studentów designu do rozwijania koncepcji wykraczających poza granice znanych dzisiaj rozwiązań z zakresu opon i mobilności.

 

Dla producenta opon klasy premium, firmy Hankook przyszłość motoryzacji i innowacyjne rozwiązania to zagadnienia niezmiernie ważne. Nic więc dziwnego, że podczas tegorocznych targów Essen Motor Show, Hankook skupia się właśnie na tej tematyce i zaprezentuje dwie futurystyczne opony koncepcyjne: Aeroflow i Hexonic. Innowacyjny projekt rozpoczęty w tym roku w ramach „Design Innovation” wraz z londyńską uczelnią Royal College of Art powstał pod hasłem „Extending Future Life beyond Mobility”. Zadaniem jego uczestników było opracowanej nowej koncepcji opon dla pojazdów autonomicznych. Kryteriami, którymi kierowało się jury były między innymi atrakcyjność dla użytkownika, projekt oraz zastosowanie praktycznych rozwiązań technologicznych.

Ten projekt to część naszych wysiłków na rzecz znalezienia kreatywnych i skutecznych rozwiązań. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy zaprezentować swój twórczy wkład, reprezentujący nieszablonowe myślenie, do którego zachęcamy również naszych pracowników. W ostatnich latach projekt przyczynił się do rozwoju innowacyjnych opon. Bez wątpienia nadal będziemy rozwijać nowe wizje wykraczające poza granice znanych dziś opon i mobilności. Klaus Krause szef Europejskiego Centrum Badań i Rozwoju w firmie Hankook

 

Model „Hexonic” to inteligentna opona koncepcyjna do autonomicznych pojazdów. Projektant uznał w pełni autonomiczne pojazdy bez kierowcy za standard dla miast przyszłości i opracował oponę dla współdzielonych samochodów. Jednym z głównych założeń był komfort jazdy dlatego model Hexonic skanuje i analizuje drogę w czasie rzeczywistym za pomocą siedmiu oddzielnych czujników umieszczonych na bieżniku. W ten sposób opona rejestruje warunki na drodze, takie jak przyczepność, temperatura i stan nawierzchni oraz odpowiednio dopasowuje bieżnik opony.

Model „Aeroflow” jest oponą z maksymalną siłą docisku zaprojektowaną do użytku w sportach motorowych. Aby to osiągnąć, koło zostało poszerzone o rozdzielny bieżnik, a przyczepność opony została zoptymalizowana. Koła zostały wyposażone w turbiny łopatkowe, które pochłaniają powietrze podczas jazdy, a ponadto wytwarzają w razie potrzeby dodatkową siłę docisku. Projekt jest tak wyjątkowy, ponieważ skupiono się w nim na sile docisku, której na ogół nie uwzględnia się przy projektowaniu opon.

Po premierze europejskiej na targach Essen Motor Show nagrodzone opony koncepcyjne zostaną zaprezentowane na kolejnych targach europejskich w przyszłym roku.

 

Źródło: Hankook

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).