Kolor roku 2019 Axalta już wybrany

person Adrian Januszkiewicz 24/01/2019

Złoto-brązowy odcień Sahara został samochodowym kolorem roku 2019 Axalta.

Po raz pierwszy w pięcioletniej historii samochodowego koloru roku Axalta wybrała lakier przeznaczony do tuningu samochodów w fabrykach i warsztatach. Sahara, czyli mieszanka złota i brązu, emanuje ciepłem, luksusem i siłą niezależnie od rozmiaru samochodu, choć szczególnie pasuje do coraz popularniejszych półciężarówek i SUV-ów. Doskonale też sprawdza się w nadwoziach dwukolorowych z czarnym dachem.

Dostrzegamy, że specjaliści coraz częściej decydują się na projekty dwukolorowe, z akcentowanymi dachami i listwami. Jeśli chodzi o tuning optyczny aut, Sahara to idealny punkt wyjścia do dalszych prac. Nancy Lockhart Axalta Global Colour Marketing Manager

 

Sahara należy do linii ChromaDyne, opracowanej dla producentów samochodów z całego świata. Inspirację dla tego koloru stanowił częściowo globalny wzrost popularności cieplejszych odcieni, o którym Axalta wspominała w Globalnym raporcie popularności kolorów. Żółte/złote samochody są najpopularniejsze w Indiach i Chinach, podczas gdy udział aut brązowych/beżowych rośnie najbardziej w Ameryce Północnej.

 

Sahara to piąty kolor roku firmy Axalta. Poprzednie to czerwień Radiant Red (2015), niebieski Brilliant Blue (2016), szary Gallant Gray (2017) i biały StarLite (2018). Perłowa biel StarLite to pierwszy kolor omawiany w kontekście pojazdów autonomicznych. Obecnie opracowywane kolory są testowane pod kątem wykrywalności przez czujniki aut autonomicznych, a odcień Sahara powstał właśnie z myślą o widoczności.

 

Ann de Clerck, Axalta Refinish Colour Service Manager na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, uważa, że kolor roku to kolejny przykład przenoszenia przez firmę Axalta technologii dostępnych dla producentów na rynek renowacyjny.

Co roku dzwonią do nas najlepsi specjaliści od tuningu i szukają koloru, który wyróżni ich dzieła. Kolor Sahara jest już gotowy i dostępny w palecie naszych wiodących marek renowacyjnych, w tym Cromax, Spies Hecker i Standox. Sahara to kolor ekscytujący i inspirujący, łączący w sobie ponadczasowy styl i luksusowe, niestandardowe wykończenie, które jest zarazem wyraziste i modne. Ann de Clerck Axalta Refinish Colour Service Manager

Całoroczna promocja koloru Sahara rozpoczęła się podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Detroit. Premiera wideo odbyła się podczas ceremonii wręczania nagród EyesOn Design 15 stycznia 2019 r. a podczas sponsorowanej przez Axalta imprezy charytatywnej Charity Preview 18 stycznia 2019 r. miała miejsce prezentacja koloru.

 

Źródło: Axalta

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.