Koło zębate wału korbowego DT Spare Parts | MOTOFAKTOR

Koło zębate wału korbowego DT Spare Parts

person Adrian Januszkiewicz 7/06/2019

W ofercie DT Spare Parts dla pojazdów użytkowych pojawiło się koło zębate wału korbowego o numerze produktowym 2.10378.

Koło zębate wału korbowego napędza dwie różne przekładnie pośrednie: jedna przekładnia pośrednia przekazuje moc do koła zębatego wałka rozrządu, co z kolei napędza mechanizm zaworu poprzez wałek rozrządu. Zapewnia to otwieranie i zamykanie zaworów. Druga przekładnia pośrednia napędza pompę oleju smarowego, która pompuje olej do ruchomych części silnika.

 

DT Spare Parts, aby zapewnić jakość swoich kół zębatych, regularnie sprawdza je na maszynie do pomiarowej. Z dokładnością do 3 μm można wykryć nawet najmniejsze przemieszczenia profilu lub odchylenia przy kątach ciśnienia i spirali. Zapewnia to cichą pracę i niskie zużycie.

Porady i triki

Miejsce instalacji musi być oczyszczone i sprawdzone pod kątem dokładności wymiarowej. Sąsiednie elementy montażowe (piasta/podkładka/śruba mocująca) należy sprawdzić pod kątem zużycia i wymienić w zależności od usterek.

 

Śruba mocująca musi być zamontowana z momentem określonym przez producenta. Po naprawie należy wykonać serwis oleju silnikowego.

 

Link do produktu.

Dalsze właściwości zębatki:

  1. Zęby mają kąt spirali 10 °
  2. Uzębienie Involute zapewnia niskie ścieranie, a nawet przenoszenie mocy

Źródło: Diesel Technic

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).