Kolejny warsztat ze spalarnią odpadów | MOTOFAKTOR

Kolejny warsztat ze spalarnią odpadów

person Adrian Januszkiewicz 3/10/2018

Stołeczni strażnicy miejscy znaleźli kolejny warsztat samochodowy, który wykorzystuje odpady warsztatowe jako paliwo do pieca.

Kontrole warsztatów samochodowych prowadzone są od ponad dwóch lat i – jak oceniają sami strażnicy – możemy mówić o poprawie gospodarki odpadami w tych zakładach. Świadomość właścicieli jest coraz większa, a informacje o szczegółowych kontrolach rozchodzą się pocztą pantoflową wśród właścicieli warsztatów.

 

Jednak podczas jednej z ostatnich kontroli, przeprowadzonej 1 października na Bielanach, zastano szereg nieprawidłowości. W jej trakcie funkcjonariusze Oddziału Ochrony Środowiska zauważyli beczkę z rurami – w środku ujrzeli pompę zasysającą odpady z szamba. Ustalono, że system rur odprowadza nieczystości płynne na tyły budynku gdzie wpadają bezpośrednio do gruntu. Właściciel nazwał instalację „przydomową oczyszczalnią ścieków”. A był to dopiero początek kontroli…

 

W czasie sprawdzania instalacji „kanalizacyjnej” zauważyli 200-litrowe beczki wypełnione zużytym olejem. Po wejściu do pomieszczenia magazynowego strażnicy odkryli kolejną instalację a także piec, w którym spalano przepracowany olej silnikowy oraz zużyte filtry olejowe, filtry powietrza i inne części. Zbyt niska temperatura spalania powoduje powstawanie związków chemicznych i spalin o bardzo silnym działaniu trującym, rakotwórczym i mutagennym. Jakby naruszeń było mało, w jednym z kolejnych pomieszczeń strażnicy zauważyli stertę opakowań po oleju silnikowym przygotowanych – prawdopodobnie – do spalenia.

 

Strażnicy z Referatu ds. Kontroli Środowiska zastosowali surową sankcję karną. Jednocześnie wydając polecenie uprzątnięcia terenu warsztatu oraz zaprzestanie stosowania pieca na zużyty olej. Posesja została objęta specjalnym nadzorem.

Źródło: Straż Miejska Warszawa

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).