Kolejny warsztat samochodowy z ekologią na bakier | MOTOFAKTOR

Kolejny warsztat samochodowy z ekologią na bakier

person Joanna Piszcz 26/11/2018

Piec grzewczy w jednym z warsztatów samochodowych w Warszawie był zasilany przepracowanym olejem.

Patrol Oddziału Ochrony Środowiska warszawskiej straży miejskiej realizował zgłoszenie dotyczące nieprzyjemnego zapachu w rejonie Traktu Lubelskiego. Zlokalizowano warsztat samochodowy, który mógł być potencjalnym źródłem zgłaszanych uciążliwości.

 

Funkcjonariusze Referatu ds. Kontroli Środowiska przeprowadzili dokładną kontrolę z uwzględnieniem gospodarowania odpadami oraz ustaleniem sposobu ogrzewania budynków. Na terenie warsztatu znaleziono pojemniki, w których znajdowały się odpady przemysłowe, a ich ilość nie zapewniała właściwego ich magazynowania w sposób zgodny z przepisami.

 

Skontrolowano również sposób ogrzewania pomieszczeń. Oględziny pieca grzewczego i analiza przebiegu plątaniny licznych rurek przechodzących do kolejnych pomieszczeń doprowadziła strażników w pobliże stołu warsztatowego. Ten okazał się być zakamuflowanym zbiornikiem na zużyty i przepracowany olej, z którego zasilany był piec grzewczy. Za stwierdzone naruszenia przepisów zastosowano surowe sankcje przewidziane prawem oraz powiadomiono odpowiednie służby.

 

Warsztat został objęty szczególnym nadzorem, funkcjonariusze zapowiadają kolejną kontrolę, która ma sprawdzić czy właściciel stosuje się do przepisów prawa.

Warsztat samochodowy w Warszawie przy Trakcie Lubelskim

Od 1 listopada 2018 roku funkcjonariusze straży miejskiej mają nowe uprawnienia  – mogą sprawdzać, czy w piecach lub kominkach spalane są paliwa zakazane w uchwale antysmogowej. Więcej w naszym tekście tutaj.

 

Źródło: Straż Miejska Warszawa

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).