Kolejny serwis ogrzewany zużytymi olejami | MOTOFAKTOR

Kolejny serwis ogrzewany zużytymi olejami

person Redakcja 21/03/2023

Warszawska Straż Miejska podczas kontroli jednego z warsztatów samochodowych na stołecznym Ursusie odkryli, że ten był ogrzewany zużytymi olejami.

 

Oleje i samochodowe płyny eksploatacyjne zawierają wiele toksycznych związków i metali. O szkodliwości ich spalania media wspominały już wielokrotnie. Mimo to niektórzy właściciele warsztatów motoryzacyjnych nadal próbują ograniczać koszty swojej działalności, spalając niedozwolone substancje, w piecach niespełniających norm. Kolejny taki proceder ujawnili w Ursusie stołeczni strażnicy miejscy z Oddziału Ochrony Środowiska.

 

Funkcjonariusze Referatu ds. Kontroli Środowiska regularnie przeprowadzają na terenie stolicy kontrole pieców używanych do ogrzewania domów oraz firm. W ubiegłym tygodniu jeden z patroli prowadził działania w Ursusie. Podczas kontrolowania ulicy Dzieci Warszawy strażnicy miejscy sprawdzili jeden z działających tam warsztatów samochodowych. Podczas czynności ujawnili zainstalowany niespełniający norm piec, który zgodnie z obowiązującymi przepisami powinien zostać wyłączony z użytkowania pod koniec ubiegłego roku. Funkcjonariusze ujawnili że, w piecu spalano płynne odpady, w tym zużyty olej silnikowy. Strażnicy ustalili osobę winną wykroczenia. Nakazali wyłączenie pieca z eksploatacji i ukarali winnego.

Źródło: Straż Miejska Warszawa

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).