Kolejny finalista Mistrzostw Świata Lakierników Automechaniki wyłoniony | MOTOFAKTOR

Kolejny finalista Mistrzostw Świata Lakierników Automechaniki wyłoniony

person Adrian Januszkiewicz 25/09/2019

Maska z  lwem, lampartem, słoniem, bawołem i nosorożcem dała Etienne Dutoit awans do rundy finałowej Mistrzostw Świata Lakierników Automechaniki.

21 września 2019 r. lakiernik został decyzją jury narodowym zwycięzcą rundy w RPA z maską samochodu z imponującą interpretacją flagi Republiki Południowej Afryki. Głosowanie na nagrodę publiczności pozostaje otwarte do 2 października 2019 r.

 

Dla Etienne Dutoit oznacza to jedno: jedzie do Frankfurtu! Profesjonalny lakiernik wygrał drugą rundę międzynarodowych mistrzostw świata Automechanika Body & Paint, które odbyły się w RPA. Konkurs był wspierany przez SATA, Kansai Plascon, Launch Technologies i Kapatal Brands.

 

Dutoit i jego konkurenci jako motyw wybrali flagę Republiki Południowej Afryki, ale ich różne interpretacje i podejście do tematu zaowocowały trzema wyjątkowymi maskami samochodów. Podczas gdy Hannes Trollip bawił się różnymi teksturami, Thomas Holder skupił się na fladze z delikatnymi przejściami na czarnym tle. Projekt zwycięzcy wyróżniał się kreatywnością, symboliką i precyzją. Oprócz “wielkiej piątki” Dutoit zintegrował różnorodne elementy w każdej strefie kolorów flagi, aby podkreślić znaczenie każdego z nich – od piękna i różnorodności kulturowej kraju po jego mroczną przeszłość. Dutoit spędził ok. 135 godzin do jego stworzenia.

Chciałem stworzyć coś, co ilustruje różnorodność Południowej Afryki i jej historię. Rzadko masz okazję stworzyć coś takiego w swojej codziennej pracy. Projektowanie tej maski samochodowej było procesem czasochłonnym i denerwującym, ale chciałem to zrobić dobrze i stworzyć coś, z czego mógłbym być dumny. Dałem z siebie wszystko. Etienne Dutoit lakiernik Plascon i finalista Mistrzostw Świata Lakierników Automechaniki

 

Maski zostały ocenione przez panel ekspertów według kryteriów, które obejmują wyjątkowość projektu, jego znaczenie dla tematu, harmonijne kolory, użycie produktów przyjaznych dla środowiska, bezpieczeństwo operacyjne i zarządzanie warsztatem, rodzaj i konfigurację używanych pistoletów natryskowych i wiele innych. W skład panelu weszli Wolfgang Auer, redaktor naczelny “FML” i współzałożyciel międzynarodowych mistrzostw świata Automechanika Body & Paint, Michel Malik, dyrektor generalny “BodyShop News International”, Ian Groat, wydawca “Automotive Refinisher South Africa” oraz Joshua Low, Dyrektor zarządzający Messe Frankfurt South Africa.

 

Pozostali konkurenci Dutoit na finałach w 2020 roku zostaną wybrani w nadchodzących miesiącach. Krajowy zwycięzca Wielkiej Brytanii został wybrany w czerwcu, a uczestnicy z Chin, Meksyku, Dubaju i Niemiec zostaną wyłonieni w nadchodzących rundach Automechaniki, wiodących światowych targów branży usług motoryzacyjnych. Kolejna runda odbędzie się w dniach 3-6 grudnia 2019 r. na Automechanika Shanghai.

Wielopłaszczyznowy projekt

Zwycięzca narodowy z Johannesburga wraz ze swoją maską samochodową opowiedział historię Afryki Południowej. Aby to zrobić, Dutoit zastosował różnorodne techniki i stworzył skomplikowane szablony. Niebieski obszar flagi, z ozdobami i białymi akcentami, symbolizuje niebo i morze. Różne odcienie zieleni ilustrują piękno lasów Południowej Afryki, żółty przedstawia słońce i bogatą bogactwo zasobów naturalnych kraju, a gdy czarny obszar flagi jest widziany pod pewnym kątem, sylwetka byłego prezydenta Afryki Południowej Nelsona Mandeli może być zauważalna. Aby stworzyć swój odcień czerwieni, Dutoit wymieszał różne czerwienie i zintegrował efekty kropli wody.

To symbolizuje krew i łzy, które zostały przelane podczas walk Republiki Południowej Afryki na drodze do wolności. Etienne Dutoit

 

Maska przedstawia również “wielką piątkę” zwierząt Południowej Afryki, rozmieszczonych na obrysie kontynentu afrykańskiego: lew, lampart, słoń, bawół i nosorożec.

Pomóż wybrać zwycięzcę nagrody publiczności

Chociaż panel już wybrał zwycięzcę, nadal trwa głosowanie nad nagrodą publiczności. Setki odwiedzających targi Automechanika Johannesburg skorzystało z okazji, by zobaczyć maski i zagłosować na swoje ulubione. Teraz inne zainteresowane osoby i fani lakiernictwa mogą głosować na swoich ulubionych w Internecie – głosowanie jest otwarte do 2 października 2019 r. Uczestnik z największą liczbą głosów otrzyma nagrodę publiczności, a także pakiet niespodzianki od SATA o wartości ok. 700 euro. W Automechanika Birmingham Kevin Lewis został zwycięzcą nagrody publiczności dzięki motywowi Union Jack.

 

Swojego faworyta można wybrać pod linkiem.

 

Źródło: Messe Frankfurt

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).