Kolejne wyzwanie przed Exide Li-Ion i Marią | MOTOFAKTOR

Kolejne wyzwanie przed Exide Li-Ion i Marią

person Adrian Januszkiewicz 29/09/2018

Bolid Maria skonstruowany przez studentów Politechniki Poznańskiej i wyposażony w akumulator Exide Li-Ion weźmie udział w kolejnych zawodach i testach.

Wyścigi Endurance

Maria to bolid, który – jak jej poprzedniczki: Cybina, Wilda i Warta – ma za zadanie zwyciężać w zawodach Formula Student, czyli rywalizacji studenckich zespołów konstruktorskich z całego świata. Maria została skonstruowana przez PUT Motorsport – Zespół Wyścigowy Politechniki Poznańskiej, który w tym sezonie postanowił wziąć udział w 4 rundach zawodów Formula Student: IMechE Formula Student (Wielka Brytania), Formula Student East (Węgry), Formula Student Czech Republic oraz Formula Student Germany.

 

Maria swoją premierę i pierwszy start na torze miała na początku lipca, od tego czasu brała udział między innymi w dwóch rundach zawodów. I wypadła doskonale. W dwóch najważniejszych wytrzymałościowych wyścigach Endurance, w których Maria pokonała ponad 50 km, w klasyfikacji generalnej zawodów w Anglii, znalazła się w pierwszej dziesiątce (startowało ponad 80 zespołów).

Formula Student East

Maria miała także okazję wystartować w zawodach Formula Student East na Węgrzech, gdzie w klasyfikacji generalnej zajęła 11 miejsce. A w poszczególnych etapach zawodów: w najważniejszej konkurencji dynamicznej (Endurance), pomimo jazdy na bardzo mokrym torze, zajęła 8 miejsce; w konkurencji Dynamic overall uzyskała 9 lokatę, do czego przyczynił się zarówno Endurance, jak i świetny wynik Acceleration, w którym PUT Motorsport zdobył 4 miejsce.

 

Maria to efekt prawie roku ciężkiej pracy zespołu PUT Motorsport. Jednak jej powstanie i udane starty nie byłyby możliwe bez wsparcia sponsorów, takich jak Exide Technologies, który dostarczył Marii moc w postaci niedużego, ale za to mocnego akumulatora Exide Li-Ion. Jak sama nazwa wskazuje, został on wykonany w nowocześniej technologii litowo-jonowej, dzięki której mógł zachować ultralekką konstrukcję, umożliwiającą pojazdom sportowym lepsze przyspieszenie i zapewniając większą wydajność.

 

Źródło: Exide Technologies/PUT Motorsport

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).