Nowe serie przewodów w ofercie Gates | MOTOFAKTOR

Gates wprowadza trzy nowe oferty przewodów motoryzacyjnych Gates o jakości OE do zastosowań w samochodach osobowych.

Trzy nowe serie przewodów elastycznych:

 

  • Formowane przewody paliwowe do zastosowań w układach paliwowych silników
    benzynowych i wysokoprężnych;
  • Przewody odpowietrzające skrzyni korbowej do układów sterowania powietrzem;
  • Przewody wlotu powietrza do układów sterowania powietrzem.

 

Wprowadzenie nowej oferty produktów o jakości OE ma zaspokajać obecne zapotrzebowanie na rynku dla najpopularniejszych pojazdów, które aktualnie odwiedzają zakłady mechaniczne celem dalszego serwisowania i naprawy.

Formowane przewody paliwowe

Formowane przewody paliwowe mają za zadanie zapewnić przepływ paliwa ze zbiornika do wtryskiwaczy. Nowa oferta firmy Gates ma zapewniać trwalsze rozwiązania problemów spowodowanych niską jakością paliwa będące przyczyną niedrożności. Podczas wymiany lub konserwacji wtryskiwacza mogą wystąpić uszkodzenia O-ringów spowodowane zbyt długim czasem eksploatacji, usterkami połączeń oraz częstym podłączaniem i odłączaniem.

 

Pierwsze 50 indeksów szybko rotujących części Gates o jakości OE dedykowane jest do aut marki Citroen, Mercedes-Benz (M-B) i Renault. Są przeznaczone m.in. do następujących modeli pojazdów: 1.4L HDi Citroen C3Mk 1 i 11, 208 i 316 M-B Sprinter oraz 1.5L Renault Clio Mk 1-4 DCi.

Przewody odpowietrzające skrzyni korbowej

Opary oleju silnikowego i gazu ze skrzyni korbowej są doprowadzane do kolektora dolotowego przewodami odpowietrzającymi skrzyni korbowej. Niektóre materiały użyte do produkcji takich przewodów zostały wykonane z tworzyw sztucznych, które były zbyt sztywne i zaczęły ulegać awariom.

 

Wszystkie przewody odpowietrzające skrzyni korbowej w nowej ofercie firmy Gates zawierają bardziej wytrzymałe tworzywa. Zastosowania pokrywane przez 25 pierwszych numerów części nowego asortymentu Gates obejmują auta BMW E38, E39, Ford Focus Mk 1 oraz 1,4 l Fiat 500 i 1,4 i Punto Grande.

Przewody wlotu powietrza

Powietrze jest doprowadzane z obudowy filtra powietrza do silnika przewodem wlotu powietrza. Czujniki umieszczone w każdym przewodzie wlotu powietrza równoważą ciśnienie powietrza i pomagają zapewnić maksymalną wydajność silnika. Stały kontakt z olejem silnikowym wewnątrz przewodu, a także przypadkowe zachlapanie olejem zewnętrznej strony przewodu podczas wymiany oleju powodują stopniową degradację.

 

Wibracje przyspieszają zużywanie się połączeń. Rozerwanie przewodu spowodowane zmianami ciśnienia wewnętrznego często wynika z nierównomiernej grubości ścianek lub niskiej jakości materiałów. Dzięki doświadczeniu z rynku OE przewody wlotu powietrza firmy Gates są produkowane zgodnie ze standardami montażowymi, ze sprawdzonych materiałów EPDM i NBR. Pierwsze 25 numerów katalogowych obejmuje różne zastosowania, takie jak: 2.5L BMW E39 i 523i (‘96 i nowsze), 1.6L Ford C-Max TDCi (’03 i nowsze) oraz 1.5L Dacia Logan DCi.

Nowa oferta zostanie wprowadzona wraz ze wsparciem technicznym online na stronie jako rozwinięcie oferty przewodów układu chłodzenia i przewodów do turbosprężarek dodanej do portfolio Gates w zeszłym roku.

 

Źródło: Gates

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).