Kolejne przypadki kierowców pod wpływem narkotyków | MOTOFAKTOR

Kolejne przypadki kierowców pod wpływem narkotyków

person Adrian Januszkiewicz 8/07/2020

Wczoraj zatrzymani zostali kolejni zawodowi kierowcy, którzy byli pod wpływem narkotyków. Jeden kierował autobusem na terenie stolicy, a drugi ciężarówką.

W Warszawie, to już kolejny przypadek kierowcy autobusu komunikacji miejskiej, który kierował pod wpływem narkotyków i przyczynił się do zdarzenia drogowego. Kierując autobusem linii 181 przy ul. Klaudyny zderzył się z 4 zaparkowanymi samochodami oraz latarnią. Jak wynika z informacji stołecznej policji, badanie trzeźwości kierowcy dało wynik ujemny, jednak tester narkotykowy wskazał na obecność metaamfetaminy w pobranej próbce. Mężczyźnie pobrano w szpitalu do badań krew i mocz.

 

W tym zdarzeniu jedna z pasażerek autobusu odniosła lekkie obrażenia i z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona do szpitala, a po wykonaniu niezbędnych badań wypisana do domu. Policja stołeczna prowadzi dalsze czynności w tej sprawie oraz kontrole kierowców komunikacji miejskiej.

 

W związku z powyższą sytuacją, Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie zawiesił realizację usług przewozowych świadczonych w ramach trzech kontraktów przez firmę Arriva Bus Transport Polska. Zawieszenie obowiązuje do odwołania, które może nastąpić po przedstawieniu przez spółkę dowodów lub okoliczności potwierdzających zdolność do bezpiecznego świadczenia usług publicznego transportu zbiorowego.

Kierowca ciężarówki pod wpływem amfetaminy

Z podobnym przypadkiem mieli do czynienia inspektorzy ITD na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. W ramach rutynowej kontroli zatrzymali oni ciężarówkę, którą przewożono kontener do portu w Gdańsku. Kontrola odbyła się na autostradzie A1 w okolicach Torunia.

 

Kierowca miał jeszcze do przejechania ok. 170 km. Dalsza jazda stanowiła poważne niebezpieczeństwo – mężczyzna prowadził 40-tonowy zestaw, będąc pod wpływem amfetaminy, co potwierdził narkotest.

 

W chwili zatrzymania kierowca był pobudzony, nie reagował na polecenia inspektorów. Nie okazał także do kontroli prawa jazdy. Inspektorzy wezwali na miejsce policjantów, którzy zatrzymali kierowcę i prowadzą w tej sprawie dalsze czynności.

Źródło: Policja Warszawa/Urząd Miasta Stołecznego Warszawy/GITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).