Kolejne piece na zużyty olej | MOTOFAKTOR

Kolejne piece na zużyty olej

person Adrian Januszkiewicz 17/07/2018

Stołeczni strażnicy miejscy z Oddziału Ochrony Środowiska odkryli kolejną "kotłownię" na zużyty olej.

Strażnicy miejscy z Referatu ds. Kontroli Środowiska Oddziału Ochrony Środowiska przeprowadzili inspekcję w dwóch warsztatach samochodowych znajdujących się na terenie Białołęki i Pragi Południe, a należących do tej samej firmy.

 

W trakcie kontroli stwierdzono, że gospodarowanie odpadami odbywa się w sposób niezgodny z przepisami prawa, w pojemnikach przeznaczonych na odpady komunalne znajdowały się takie pochodzące z działalności warsztatowej. Ponadto na terenie ujawniono magazynowanie odpadów nie powstałych w warsztacie. Na placu znajdowało się także dziewiętnaście beczek dwustulitrowych wypełnionych zużytym olejem.

 

W trakcie kontroli w części piwnicznej zlokalizowano pomieszczenie z piecem grzewczym w którym palono zużytym olejem. Zainstalowany system rur nie pozostawiał wątpliwości, iż na terenie warsztatu dochodzi do wykorzystywania zużytego oleju jako paliwa do pieca. Podczas interwencji ujawniono w jego zasobniku obecność zużytego oleju, a urządzenie kontrolne w postaci manometru ciśnieniowego wskazywało o istniejącym ciśnieniu w instalacji.

 

Za ujawnione nieprawidłowości nałożono grzywnę na podstawie obowiązujących przepisów.

 

Informację o nieprawidłowościach przekazano do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska celem jej szczegółowego zbadania.

Źródło: Straż Miejska Warszawa

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).