Kolejne nieekologiczne warsztaty w stolicy | MOTOFAKTOR

Kolejne nieekologiczne warsztaty w stolicy

person Adrian Januszkiewicz 29/11/2018

Stołeczni strażnicy miejscy znaleźli kolejne 2 warsztaty samochodowe, które do ogrzewania używają odpadów z naprawionych samochodów.

Podczas intensywnych kontroli prowadzonych przez warszawskich strażników Oddziału Ochrony Środowiska znów ujawniono 2 warsztaty samochodowe, których właściciele do ogrzewania używali zużytego oleju silnikowego.

 

W trakcie czynności kontrolnych na terenie warsztatu samochodowego przy ul. Raszyńskiej strażnicy ujawnili działającą instalację służącą do ogrzewania warsztatu przepracowanym olejem z silników samochodowych. Właściciel warsztatu został poinformowany, że takie paliwo podczas spalania w takim piecu wydziela bardzo toksyczne związki. Poza tym powinno być utylizowane zgodnie z prawem przez wyspecjalizowany podmiot.

 

Do analogicznej sytuacji doszło w warsztacie przy ulicy Górczewskiej. W wyniku podjętych działań, przeprowadzeniu szczegółowej kontroli okazało się, że hale warsztatu także ogrzewane są przepracowanym olejem.

 

Wobec właścicieli obu warsztatów zastosowano sankcje karne i nakazano zaprzestania stosowania zużytego oleju jako opał.

To kolejna taka sytuacja w ostatnim tygodniu. Ostatnio informowaliśmy, że na terenie warsztatu samochodowego przy Trakcie Lubelskim w Warszawie znaleziono pojemniki, w których znajdowały się odpady przemysłowe, a ich ilość nie zapewniała właściwego ich magazynowania w sposób zgodny z przepisami.

 

Skontrolowano również sposób ogrzewania pomieszczeń. Oględziny pieca grzewczego i analiza przebiegu plątaniny licznych rurek przechodzących do kolejnych pomieszczeń doprowadziła strażników w pobliże stołu warsztatowego. Ten okazał się być zakamuflowanym zbiornikiem na zużyty i przepracowany olej, z którego zasilany był piec grzewczy. Za stwierdzone naruszenia przepisów zastosowano surowe sankcje przewidziane prawem oraz powiadomiono odpowiednie służby.

 

Warsztat został objęty szczególnym nadzorem, funkcjonariusze zapowiadają kolejną kontrolę, która ma sprawdzić czy właściciel stosuje się do przepisów prawa.

 

Źródło: Straż Miejska Warszawa

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).