Kolejna generacja opony Yokohama Advan Neova AD08RS | MOTOFAKTOR

Kolejna generacja opony Yokohama Advan Neova AD08RS

person Adrian Januszkiewicz 7/06/2019

Na rynku pojawił się nowy model opon japońskiej marki premium Yokohama – Advan Neova AD08RS.

Yokohama Rubber wprowadza na rynek najnowszy produkt ze swojej flagowej linii Advan. Przeznaczone do sportowej jazdy ulicznej opony Advan Neova AD08RS są dostępne na terenie Europy od wiosny bieżącego roku. Spółka planuje stopniowo wprowadzać model w 31 rozmiarach – od 185/55R15 82V do 255/30R19 91W.

 

Opony Advan Neova AD08RS są zmodyfikowaną wersją modelu Advan Neova AD08R, czyli sportowego semi slicka z homologacją drogową. Zostały udoskonalone tak, by spełniać wymogi określone w rozporządzeniu ECE R117-02 S2WR2* i jeszcze lepiej sprawdzać się na jezdni. W oponach Advan Neova AD08RS, oprócz znanego z modelu Advan Neova AD08R wzoru bieżnika, zapewniającego doskonałą kontrolę nad pojazdem na suchej i mokrej nawierzchni i charakteryzującego się wyjątkową odpornością na ścieranie, zastosowano nową mieszankę, która ogranicza opór toczenia. Rozwiązanie to odpowiada za doskonałą przyczepność i niskie zużycie paliwa, co powinno w pełni zadowolić pasjonatów szybkiej jazdy.

 

Opony typu hobby to jeden z kluczowych elementów szerszej strategii spółki Yokohama Rubber dla konsumentów indywidualnych, zawartej w Grand Design 2020 (GD2020) – trzyletnim średnioterminowym planie zarządzania spółki, wdrażanym od 2018 roku. Zgodnie ze strategią spółka zwiększy ofertę o nowe rozmiary produktów, które można będzie zastosować w wielu różnych rodzajach pojazdów używanych dla celów hobbystycznych – od aut wyścigowych do samochodów klasycznych.

 

*ECE R117-02 to międzynarodowa norma, ustanowiona w czerwcu 2010 roku przez Europejską Komisję Gospodarczą, działającą przy ONZ (UNECE), która określa wymagania techniczne dotyczące hałasu opon, oporu toczenia i przyczepności na mokrej nawierzchni.

 

Źródło: Yokohama

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).