Kobiety chętniej wybierają mechanika przez Internet | MOTOFAKTOR

Kobiety chętniej wybierają mechanika przez Internet

person Redakcja 14/12/2021

Według analizy serwisu Dobrymechanik.pl z listopada 2021, udział kobiet wśród kierowców umawiających się do mechanika online był o 33% wyższy w stosunku do rezerwujących termin telefonicznie.

Według statystyk DobryMechanik.pl, ponad 46% osób umawiających się do warsztatu za pomocą internetowego kalendarza to kobiety. To o jedną trzecią częściej w stosunku do umawiania się za pomocą telefonu, gdzie kobiety stanowią tylko 34,8%.

 

Polscy kierowcy coraz częściej wybierają umawianie wizyt w warsztatach przez Internet. W listopadzie tego roku na portalu DobryMechanik.pl w taki sposób termin u mechanika zarezerwowało o 59,6% więcej osób w stosunku do analogicznego miesiąca w 2020 roku.

Widzimy, że kobiety są bardziej otwarte na innowacje i chętniej umawiają się online od mężczyzn. Może to wynikać z przyzwyczajenia do tego sposobu umawiania się w innych branżach np. kosmetycznej czy turystycznej. Drugim powodem mogą być obawy części użytkowniczek o stereotypowe podejście w niektórych warsztatach do kobiet. Jak pokazały nasze badania, dla kobiet, częściej niż dla mężczyzn, istotne jest jak inne użytkowniczki oceniają obsługę klienta w danym warsztacie. Filip Goździewicz członek zarządu DobryMechanik.pl

 

Z badania wykonanego przez DobryMechanik.pl w 2019 r. wynika, że 45,1% kobiet ma pełną wiedzę na temat części i zakresu napraw, który został wykonany w ramach wizyty. Ponad połowa z nich ocenia warsztat głównie na podstawie poziomu obsługi klienta i kosztów naprawy. Analogicznie 61,6% mężczyzn deklaruje, że zna dokładnie ceny i producentów wymienianych części oraz zakres napraw w ramach wizyty.

 

Z tego samego badania wynika, że kobiety rzadziej zmieniają warsztat na nowy. W ciągu ostatnich 3 lat tylko 29,2% z nich zmieniło serwis, w którym naprawia swoje auto. W tym samym czasie warsztat zmieniło 40,6% ankietowanych mężczyzn.

Dla kobiet kluczowe jest zaufanie do serwisu, dlatego zazwyczaj są mniej skłonne do zmiany dotychczasowego. Cenią sobie również wygodę oraz oszczędność czasu, stąd większa skłonność do umawiania wizyt za pośrednictwem Internetu. Iwona Kornatko współwłaścicielka warsztatu Morela Serwis w Łomiankach oraz właścicielka bloga warsztatnaobcasach.pl

 

DobryMechanik.pl w październiku tego roku uruchomił nową funkcjonalność, pozwalającą wyświetlać na żywo terminy w warsztatach na wymianę opon na portalu. To kolejny krok mający na celu ułatwienie kierowcom wygodne rezerwowanie napraw w warsztatach, a mechanikom usprawnianie procesu zarządzania zleceniami w serwisie.

 

Źródło: DobryMechanik.pl 

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).