Klocki hamulcowe do hybryd i elektryków w portfolio Hella Pagid | MOTOFAKTOR

Klocki hamulcowe do hybryd i elektryków w portfolio Hella Pagid

person Adrian Januszkiewicz 19/03/2019

Oferta klocków hamulcowych Hella Pagid została rozszerzona o bezmiedziowe klocki do samochodów hybrydowych i elektrycznych.

Hella Pagid, specjalista w dziedzinie hamulców z siedzibą w Essen obsługujący niezależny rynek części zamiennych i działający w ramach joint venture z dostawcami motoryzacyjnymi TMD Friction i Hella, rozszerza swoją ofertę o gamę klocków hamulcowych do pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

Elektryfikacja w przemyśle motoryzacyjnym postępuje w stałym tempie. Wraz z rozszerzeniem naszego asortymentu nie tylko dostosowujemy się do tego trendu, ale jesteśmy już o krok przed rynkiem. Thomas Gorkow dyrektor ds. Zarządzania Produktem i Marketingu w Hella Pagid

 

Oznacza to, że oprócz klocków hamulcowych do modeli Tesla S i X, portfolio produktów Hella Pagid będzie teraz obejmowało również klocki hamulcowe do pojazdów z serii BMW i3/i3 s i do VW e-Golf VII. Co więcej, zostanie uwzględniona szeroka gama pojazdów hybrydowych, w tym BMW i8, BMW 530 e iPerformance, Audi Q7 w wersji e-tron, łagodna hybryda Audi A6 oraz niezliczone modele hybrydowe Volvo, takie jak najnowsza linia hybrydowa XC, V60 II, V90 II i S90 II. Wszystkie te klocki hamulcowe spełniają najwyższe standardy skuteczności hamowania, komfortu i trwałości. Co więcej, takie klocki hamulcowe nie zawierają miedzi.

 

Dziś ochrona środowiska i zgodność ekologiczna są bardzo ważne, jeśli chodzi o rozwój produktu. Te aspekty staną się jeszcze ważniejsze w przyszłości. W tym kontekście szczególnie istotna jest zawartość miedzi w klockach hamulcowych. Na przykład do 2021 roku klocki hamulcowe o zawartości miedzi większej niż 5 procent nie będą mogły być już sprzedawane w USA. A do 2025 r. w sprzedawane tam klocki hamulcowe będą musiały być całkowicie wolne od miedzi. Jednak celem firmy Hella Pagid jest przekształcenie całego asortymentu produktów na całym świecie w klocki hamulcowe niezawierające miedzi przed upływem tego terminu.

Obecnie prawie cała gama klocków hamulcowych zawiera tylko 0,5 procent miedzi i dlatego jest uważana za wolną od miedzi w stosunku do całkowitej masy części. Thomas Gorkow

 

Przednie i tylne klocki hamulcowe dla wszystkich pojazdów elektrycznych i hybrydowych również spełniają te surowe wymagania i dlatego są oznaczone objaśniającym symbolem liścia (N – bez miedzi).

 

Taka nie zawierająca miedzi formuła klocków hamulcowych jest nie tylko przyjazna dla środowiska, ale także dostosowana dokładnie do każdego indywidualnego typu pojazdu, układu hamulcowego, osiągów silnika, obciążenia i wszystkich indywidualnych charakterystyk hamowania.

Pojazdy elektryczne i hybrydowe mają jedną wspólną cechę - liniowa krzywa momentu obrotowego umożliwia osiągnięcie wysokich prędkości w najkrótszym możliwym czasie, dlatego też bardzo ważna jest doskonała skuteczność hamowania. Timo Krämer kierownik marketingu w Hella Pagid

 

Dzięki formule okładziny ciernej takie wymaganie jest spełnione. W swoim wewnętrznym centrum badawczo-rozwojowym firma z powodzeniem przeprowadziła testy charakterystyk produktu pod względem współczynnika tarcia, nacisku na pedał oraz ogrzania zużycia. Ponadto okładziny hamulcowe przewyższają regulację ECE 90.

 

Wszystkie artykuły do pojazdów elektrycznych i hybrydowych można obejrzeć w internetowym katalogu części.

 

Źródło: Hella

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).