Klocki hamulcowe Brembo Prime | MOTOFAKTOR

Klocki hamulcowe Brembo Prime

person Redakcja 7/08/2023

Brembo prezentuje pełną gamę klocków hamulcowych do pojazdów użytkowych.

Brembo, wiodący innowator w dziedzinie technologii układów hamulcowych, ogłasza wprowadzenie na rynek nowych klocków przeznaczonych do ciężkich pojazdów użytkowych.

 

Inżynierowie i technicy Brembo z wieloletnim doświadczeniem w dostarczaniu części do pojazdów użytkowych na pierwszy montaż, zaprojektowali pełną gamę klocków dla tego segmentu. Nowy asortyment Brembo składa się z ponad 60 referencji, pokrywających 95% europejskiej floty tego typu pojazdów.

 

Klocki hamulcowe, wykonane z ponad 30 różnych komponentów, zostały opracowane i zaprojektowane do wszystkich typów pojazdów ciężkich takich jak ciężarówki, autobusy, przyczepy i naczepy, oraz do specyficznych zastosowań. Dzięki specjalnej powłoce produkty Brembo Prime gwarantują 100% skuteczności hamowania bez efektu tzw. fadingu, jak również skrócenie drogi hamowania w okresie docierania. Klocki Brembo są dostarczane w zestawie ze wszystkimi akcesoriami do szybkiego, kompletnego i bezpiecznego serwisu układu hamulcowego pojazdu.

Technologia ProTecS® - rozwiązanie OE najwyższej jakości

Ponadto, wybrane klocki Brembo posiadają technologię ProTecS® firmy Knorr-Bremse, składającą się z płytki nośnej okładziny klocka i sprężyny, połączonych przyspawanym zaciskiem mocującym. Rozwiązanie to umożliwia optymalne działanie klocka hamulcowego, poprzez pełne wykorzystanie elastyczności sprężyny, i zwiększa jego trwałość w niekorzystnych i trudnych warunkach. Klocek szybciej powraca do pozycji wyjściowej po kontakcie z tarczą hamulcową, co zmniejsza jego zużycie po zwolnieniu hamulca.

 

Technologia gwarantuje solidne połączenie sprężyny z klockiem hamulcowym i eliminuje jej ryzykowne, wielokrotne użycie. Wykorzystując 18 różnych materiałów ciernych, klocki hamulcowe zapewniają kierowcom bezpieczne i skuteczne hamowania już od momentu montażu. Części są przeznaczone do szybkiej i sprawnej wymiany, a także zostały zaprojektowane do optymalnego wykorzystania z tarczami Brembo.

 

Dotychczas wprowadzono na rynek 14 z 19 klocków z technologią ProTecS®, a pozostałe zostaną ogłoszone w najbliższym czasie. Szczegóły dotyczące aktualnie dostępnych 14 produktów znajdują się na stronach Bremboparts i TecDoc.

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).