Kleber wprowadza letnie opony gamy Dynaxer | MOTOFAKTOR

Kleber wprowadza letnie opony gamy Dynaxer

Nowe gamy opon letnich Dynaxer UHP i Dynaxer HP4 to efekt dwuletnich prac konstruktorów Kleber.

Dzięki większej przyczepności nowe opony zapewniają krótszą drogę hamowania na nawierzchni mokrej (- 4,7 m)* i suchej (- 1,5 m)**. W porównaniu z oponą poprzedniej generacji marki Kleber, droga hamowania na mokrej drodze nowych opon jest krótsza o 13%. Ten wynik udało się osiągnąć dzięki nowej, opatentowanej mieszance gumy bieżnika i zastosowania w nim samoblokujących się lameli, które ograniczają odkształcenia opon podczas jazdy.

 

W klasyfikacji z europejskich etykiet Kleber Dynaxer UHP otrzymała we wszystkich rozmiarach klasę A przyczepności na mokrej nawierzchni, Kleber Dynaxer HP4 – klasę A lub B w zależności od rozmiaru. Bieżnik z dwoma ciągłymi rowkami w zewnętrznej części podkreśla asymetrię całej opony, wzmacnia przyczepność na zakrętach i efektywnie odprowadza wodę spod opony. Samoblokujące się lamele usztywniają bieżnik w obszarze kontaktu opony z podłożem i obniżają opory toczenia, co przekłada się na oszczędność paliwa.

 

Gama otrzymała homologacje we wszystkich krajach Europy – w tym w Rosji, na Ukrainie, Białorusi oraz w niektórych krajach Bliskiego Wschodu. Tak jak wszystkie gamy opon Kleber, również nowe opony Dynaxer UHP i Dynaxer HP4 są objęte Gwarancją Satysfakcji Kleber Trust.

 

Od roku 1981 marka Kleber należy do Grupy Michelin. Opony marki Kleber były zawsze cenione przez kierowców za bezpieczeństwo i gwarancję spokojnej jazdy, doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni i znakomity stosunek wartości do ceny. Nowe opony Kleber Dynaxer UHP i Kleber Dynaxer HP4 podtrzymują tę tradycję, oferując osiągi przewyższające osiągi opony poprzedniej generacji, Kleber Dynaxer HP3.

Dostępność i rozmiary

Opona Kleber Dynaxer UHP w 2019 r. jest dostępna w 31 rozmiarach – od 17 do 19 cali – u specjalistycznych dilerów opon, w sklepach internetowych oraz w wybranych salonach samochodowych. Nowa gama letnich opon osobowych Kleber pasuje do większości najbardziej popularnych modeli samochodów takich marek jak m.in. Peugeot, Citroën, Renault, Ford, Opel, Nissan czy Volkswagen.

Opona Kleber Dynaxer HP4 w 2019 r. jest dostępna w 68 rozmiarach od 15 do 17 cali. Opona w największym rozmiarze będzie mieć profil 50 lub 55. Opona pasuje do większości modeli samochodów takich marek jak m.in. Peugeot, Citroën, Renault, Ford, Opel, Nissan, VW, BMW czy Audi.

Źródło: Kleber

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).