Klasa partnerska Europart w Wieluniu | MOTOFAKTOR

Klasa partnerska Europart w Wieluniu

person Adrian Januszkiewicz 20/11/2018

Europart podjął współpracę z Zespołem Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu obejmując opieką klasy technikum o profilu technik spedytor oraz technik handlowiec.

W ubiegły czwartek w siedzibie w Wieluniu zainteresowane strony podpisały porozumienie o współpracy w formie listu intencyjnego; odbyły się również pierwsze zajęcia praktyczne uczniów z klasy o profilu technik spedytor. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji na temat organizacji prac związanych z przewozem ładunku, a następnie przeniosło się do magazynu na część praktyczną. Niewątpliwą korzyścią dla uczniów zakwalifikowanych do programu była możliwość uzyskania praktycznej wiedzy, która będzie stanowiła nieodzowny element przygotowania do przyszłego zawodu.

Celem jaki przyświeca wspólnemu projektowi jest możliwie jak najlepsze przygotowanie młodzieży do płynnego wejścia w życie zawodowe.

Niezmiernie cieszę się, że możemy dorzucić swoją cegiełkę do rozwoju szkolnictwa zawodowego w regionie. Co więcej, uważam, że jest to najlepsza forma rekrutacji zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Robert Krawczyk Prezes Zarządu Europart Polska

 

Współpraca będzie polegała miedzy innymi na doradztwie w zakresie opracowywania programu nauczania, organizowaniu oraz realizacji przedsięwzięć mających na celu rozwój szkolnictwa zawodowego oraz propagowania nowoczesnych rozwiązań technicznych w systemie kształcenia zawodowego.

Takie przedsięwzięcia są niezwykle ważne i potrzebne, ponieważ przynoszą wymierne korzyści dla ucznia i absolwenta. Obecnie nowoczesne szkoły kształcą zgodnie z potrzebami rynku pracy uwzględniając w tym procesie udział przedsiębiorcy. W kontekście realizacji nauki zawodu w rzeczywistym środowisku pracy udział pracodawcy w procesie kształcenia jest kluczowy. Z biegiem zmieniających się potrzeb na rynku pracy i rozwoju gospodarczego kraju to pracodawcy są najważniejszymi partnerami szkół zawodowych. Jednym z celów współpracy jest przygotowanie absolwentów do podjęcia pracy po zakończeniu nauki, a w dłuższej perspektywie do elastycznego dostosowania się przez nich, do zmian na rynku pracy. Kamila Prange Dyrektor Zespołu Szkół nr 3

 

Budowanie wieloaspektowej i długofalowej współpracy partnerskiej pomiędzy firmą Europart a Zespołem Szkół nr 3 w Wieluniu ma być dbałością o zapewnienie dobrego startu zawodowego dla absolwentów, przyczynieniem się do rozwoju przedsiębiorczości w regionie oraz przykładem prowadzenia odpowiedzialnego biznesu.

 

Źródło: Europart

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).