Kiedy i dlaczego w branży TSL wynajem jest bardziej opłacalny? | MOTOFAKTOR

Kiedy i dlaczego w branży TSL wynajem jest bardziej opłacalny?

person Redakcja 4/01/2023

Firma Truck Care przekonuje o korzyściach płynących z wynajmu floty pojazdów w branży TSL nad posiadaniem jej na własność.

 

 

Do niedawna większość przedstawicieli branży TSL nie wyobrażało sobie wynajmowania floty zamiast jej zakupu na własność. I chociaż wciąż jest to w mniejszości, nie ma wątpliwości, że zalety wynajmu będą dostrzegane przez coraz więcej firm – już teraz badania pokazują, że korzystanie z aut w ten sposób na przestrzeni lat zyskuje na popularności. To w końcu krok w stronę nowoczesnego myślenia o biznesie. Dlaczego?

Zakup czy subskrypcja?

Model subskrypcyjny robi furorę nie tylko dzięki platformom streamingowym takim jak Netflix czy HBO Max. Również w branży logistycznej właściciele firm dostrzegają, że zakup pojazdów nie jest jedynym możliwym rozwiązaniem. Daje on oczywiście flotę na własność, ale wiąże się także z odpowiedzialnością. Pojazdy w końcu trzeba ubezpieczyć, znaleźć modele zamienne w razie awarii czy cofając się o krok – zaciągnąć zobowiązanie finansowe w postaci leasingu. Jeżeli dodamy do tego rosnące raty i ceny aut oraz ich słabą dostępność, to coraz więcej argumentów przemawia na korzyść wynajmu.

 

Wynajem pojazdów to przede wszystkim wygoda, bezpieczeństwo i możliwość optymalizacji kosztów. Potrzeba więcej pojazdów na sezon świąteczny? Nie ma problemu, można wynająć je tylko na ten gorący czas. Czekanie miesiącami na wyprodukowanie nowych pojazdów może narazić biznes na straty? W firmach oferujących wynajem dostaniecie je od ręki.

 

Model subskrypcyjny rozumieją szczególnie młodzi ludzie, stawiający pierwsze kroki w branży. Niejednokrotnie nie chcą inwestować na start w kosztowny zakup pojazdów, a zamiast tego decydują się właśnie na wygodny i elastyczny wynajem. Może wynikać to między innymi z faktu, że to pokolenie nie jest tak przywiązane do idei posiadania wszystkiego na własność jak ich rodzice, otwierający biznesy na początku lat 90-tych.

Wynajem z Truck Care

Firma Truck Care to część silnej Grupy finansowej EFL, będącej z kolei częścią Credit Agricole S.A. oraz Grupy DBK, lidera w branży TSL. Oferuje wynajem krótko-, średnio- oraz długoterminowy dedykowany branży transportowej. W ten sposób pomaga minimalizować koszty użytkowania pojazdu, w tym te napraw. Nowa flota jest szybko dostępna, a to pozwala też eliminować przestoje i lepiej zarządzać dostawami.

 

Jak dostrzega coraz więcej osób, posiadanie całej floty na własność nie tylko przestaje być koniecznością, ale też może okazać się mniej efektywnym modelem. W naszej branży czas to pieniądz, a wybór, zakup i naprawa pojazdów potrafi trwać miesiącami. Zamiast tego można zdecydować się na wynajem i sprawdzić, jak ten system sprawdzi się w naszej firmie. Na pewno silnie zauważalna jest jego elastyczność, która pozwala na bieżące reagowanie, a tym samym optymalizację łańcuchów dostaw – podsumowuje Łukasz Chyliński, Prezes Zarządu Truck Care.

 

Źródło: Truck Care

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).