Kia i LG Chem zainwestują w start-upy | MOTOFAKTOR

Kia i LG Chem zainwestują w start-upy

person Adrian Januszkiewicz 25/06/2020

Kia oraz LG Chem wspólnie podjęły decyzję o uruchomieniu "EV & Battery Challenge" – konkursu dla start-upów specjalizujących się w autach elektrycznych i akumulatorach.

Przemysł motoryzacyjny kładzie coraz większy nacisk na rozwój samochodów bardziej ekologicznych niż auta z silnikami spalinowymi, w szczególności na rozwój pojazdów elektrycznych. W związku z tym, zapotrzebowanie na akumulatory o wysokiej wydajności jest większe niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki bogatej ofercie aut elektrycznych Kia zyskała znaczenie na światowym rynku. Do 2025 roku Hyundai Motor Group planuje wprowadzić do oferty aż 44 modele niskoemisyjne, w tym 23 auta elektryczne.

 

Wybrane start-upy będą miały okazję współpracować z firmami Kia oraz LG Chem nad opracowaniem nowych koncepcji, wykorzystując wiedzę techniczną ich specjalistów oraz ich zasoby i laboratoria. Konkurs o światowym zasięgu oferuje start-upom możliwość zaprezentowania innowacyjnych technologii, nad którymi pracują i nowatorskich modeli biznesowych. Dzięki konkursowi Kia oraz LG Chem mają możliwość poznania nowych technologii, które w przyszłości mogą zaowocować wzrostem wydajności akumulatorów.

 

Start-upy, które mają działające prototypy i opracowują technologie w zakresie – ładowania akumulatorów aut elektrycznych, zarządzania flotą, elektroniki sterującej silnikami elektrycznymi, sterowania pracą akumulatora, recyklingu i produkcji, od 22 czerwca do 28 sierpnia mogą składać wnioski za pośrednictwem strony konkursu.

 

Kandydaci, którzy pozytywnie przejdą wstępną ocenę strategii biznesowej oraz technologii, w październiku zostaną zaproszeni na wywiad przeprowadzany drogą elektroniczną. Następnie, w listopadzie, wezmą udział w dwudniowych warsztatach w centrum innowacji Hyundai Motor Group w USA. Tam przedstawiciele firm Kia, Hyundai i LG Chem zweryfikują innowacyjne technologie proponowane przez start-upy.

Poszerzamy naszą współpracę ze start-upami, które mają obiecujące i innowacyjne pomysły. Wspólnie z LG Chem – światowym liderem w dziedzinie akumulatorów do samochodów elektrycznych – cieszymy się na współpracę ze start-upami, które mają szansę stać się światowymi liderami w branży pojazdów elektrycznych oraz innowacyjnych akumulatorów nowej generacji. Youngcho Chi Prezes i Dyrektor ds. Innowacji w Hyundai Motor Group
Firma LG Chem nieustannie dąży do przewodzenia w rozwoju technologii akumulatorów. Będziemy wspierać potencjalne start-upy oraz wzmacniać nasze możliwości w segmencie samochodów elektrycznych. Myung-Hwan Kim Dyrektor ds. Produkcji i Zakupów oraz szef centrum badań nad akumulatorami w LG Chem Energy Solution Company
Zarówno LG Chem, jak i Kia Motors są liderami w dziedzinie coraz wydajniejszych akumulatorów i coraz lepszej mobilności. Wspólny projekt dla start-upów pod hasłem „EV & Battery Challenge” pokazuje, że rozwój tej dziedziny motoryzacji traktują bardzo poważnie. Jesteśmy dumni ze współpracy z firmami, które umożliwiają szybsze przejście do korzystania z czystej energii w branży motoryzacyjnej. Danny Kennedy Dyrektor ds. Energii w New Energy Nexus

 

W ubiegłym roku firma LG Chem zorganizowała „The Battery Challenge”, aby odkryć innowacyjne technologie w dziedzinie akumulatorów. W tym roku nawiązała współpracę z firmą Kia, aby zdobyć jeszcze większą wiedzę na temat samochodów elektrycznych.

 

Źródło: Kia

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).