KIA EV6 pojedzie na oponach Continental | MOTOFAKTOR

KIA EV6 pojedzie na oponach Continental

person Adrian Januszkiewicz 4/02/2022

Opony PremiumContact 6 i CrossContact RX wyposażone w technologię Continental ContiSilent wybrane jako oryginalne wyposażenie do Kia EV6.

W przypadku nowego, całkowicie elektrycznego modelu EV6, Kia skorzystała z doświadczenia firmy Continental w zakresie projektowania opon do pojazdów elektrycznych. Continental dostarcza producentowi auta dwa rodzaje opon klasy premium: PremiumContact 6 i CrossContact RX.

 

Opony PremiumContact 6, zaprojektowane specjalnie z myślą o bezpiecznej i komfortowej jeździe, charakteryzują się niskimi oporami toczenia, dzięki czemu Kia EV6 ma osiągać jeszcze większy zasięg. Specjalna mieszanka bieżnika została zoptymalizowana pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności hamowania na mokrej nawierzchni, a konstrukcja opony ma zapewniać maksymalną stabilność na zakrętach. Asymetryczne rowki obwodowe zastosowane w PremiumContact 6 mają przyczyniać się do bardzo szybkiej reakcji na ruchy kierownicy i wysokiej precyzji kierowania zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Potwierdzać to może fakt, że wersja opony PremiumContact 6 zastosowana w modelu Kia EV6 uzyskała na etykiecie UE najwyższą klasę A za przyczepność na mokrej nawierzchni.

Opona Continental PremiumContact 6

Opona CrossContact RX została zaprojektowana przez Continental jako opona wyczynowa typu crossover, która wyróżnia się właściwościami hamowania i prowadzenia – również w wymagającym terenie. Specjalny wzór bieżnika opony zapewnia dodatkową ochronę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez kamienie, natomiast ściany boczne zostały zaprojektowane z myślą o bardzo precyzyjnym kierowaniu.

Opona Continental CrossContact RX

Kia EV6 zjeżdża z linii produkcyjnej na oponach wyposażonych w technologię ContiSilent

Pojazdy z napędem elektrycznym, takie jak EV6, generują znacznie mniej hałasu niż ich odpowiedniki z silnikami spalinowymi, dlatego ograniczenie odgłosów toczenia opon nabiera szczególnego znaczenia. Wersje opon PremiumContact 6 i CrossContact RX wybrane do modelu EV6 są wyposażone w technologię ContiSilent.

 

Aby zapewnić jeszcze cichszą jazdę, ContiSilent redukuje nawet o 9 dB składowe hałasu toczenia, które we wnętrzu pojazdu są postrzegane jako szczególnie dokuczliwe. Jest to możliwe dzięki tłumiącej drgania warstwie pianki poliuretanowej przyklejonej do wewnętrznej powierzchni opony. Technologia ContiSilent jest kompatybilna ze wszystkimi dostępnymi na rynku felgami i w żaden sposób mają nie wpływać na pogorszenie osiągów, przebiegu, trwałości czy prędkości maksymalnej.

Opony zimowe i całoroczne klasy premium

Użytkownicy EV6 mogą również wybierać z szerokiej gamy nagrodzonych w testach opon Continental do użytku zimowego i całorocznego. Dopasowana do auta zimowa Continental WinterContact TS 850 P, dzięki licznym blokom bieżnika i wzdłużnym lamelom, zapewnia świetną trakcję i krótszą drogę hamowania na śniegu.

Opona zimowa Continental WinterContact TS 850 P

AllSeasonContact to z kolei opona całoroczna, która dzięki mieszance o wysokiej zawartości krzemionki oferować ma wysokie osiągi zarówno na mokrej, jak i zimowej nawierzchni. Gwarantować ma także wysoki stopień bezpieczeństwa jazdy latem oraz niskie opory toczenia. AllSeasonContact w kompleksowym teście opon całorocznych, przeprowadzonym przez niemiecki magazyn motoryzacyjny „Auto Zeitung” we wrześniu 2021 roku (numer 19/21), zajęła pierwsze miejsce.

Opona całoroczna Continental AllSeasonContact

Poniższe produkty i rozmiary są zatwierdzone dla Kia EV6 i są dostępne u dealerów w wielu krajach:

 

  • PremiumContact 6, 255/45 R20 105H XL (SI)
  • CrossContact RX, 255/45 R20 105H XL (SI)
  • WinterContact TS 850 P, 255/45R20 105V
  • AllSeasonContact, 255/45R20 105W

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).