Kenia wygrywa w konkursie Valeo Innovation Challenge 2018 | MOTOFAKTOR

Kenia wygrywa w konkursie Valeo Innovation Challenge 2018

person Redakcja 18/10/2018

Jacques Aschenbroich, Prezes i Dyrektor Naczelny Valeo, ogłosił zwycięskie drużyny tegorocznego Valeo Innovation Challenge podczas ceremonii w Maison de la Recherche w Paryżu.

Drużyna z Strathmore Energy Research Centre (Kenia) otrzymała główną nagrodę w wysokości 100 000 euro za projekt elektrycznego urządzenia transportowego zasilanego energią słoneczną, które dostarcza również energię do rozległych obszarów wiejskich, ekonomicznie wspomagając ich mieszkańców.

 

Do zespołu ze Strathmore Energy Research Centre na podium dołączyła drużyna z Cambridge Judge Business School (Wielka Brytania) z projektem innowacyjnego układu wodorowego oraz drużyna z Uniwersytetu w Liège (Belgia) z projektem monitorowania poziomu glukozy we krwi kierowców z cukrzycą. Oba zespoły otrzymały nagrody w wysokości 50 000 euro.

 

Podczas ceremonii, 9 finałowych drużyn (lista poniżej) zostało poproszonych o zaprezentowanie swoich start-upowych projektów, uwzględniających jedno z trzech zagadnień ważnych dla współczesnego przemysłu samochodowego: elektryfikacja, pojazdy autonomiczne lub cyfrowa mobilność.

 

Każda drużyna miała 5 minut, aby zyskać przychylność jury Valeo Innovation Challenge. W skład jury weszli członkowie zarządu firmy Valeo, a także wybitni naukowcy i liderzy biznesu, jak np. Claudie Haigneré czy Etienne Klein (lista jurorów poniżej).

 

Przez 15 tygodni, 9 finałowych drużyn mogło liczyć na pomoc specjalistów zaangażowanych w start-upy, którzy pomagali im dokończyć projekty.

 

Zainteresowanie tegoroczną edycją Valeo Innovation Challenge było największe w pięcioletniej historii konkursu. W tym roku w zmaganiach wzięło udział łącznie 3575 studentów z całego świata. To aż 1470 drużyn z 107 krajów i 676 uniwersytetów oraz szkół wyższych, które zgłosiły swój udział.

Valeo Innovation Challenge to wyjątkowa okazja dla studentów z całego świata, aby wziąć udział w rozwoju motoryzacji przyszłości, a jednocześnie wcielić w życie swój pomysł na start-up. Jacques Aschenbroich Prezes i Dyrektor Naczelny Valeo oraz przewodniczący jury konkursowego

 

W ciągu pięciu lat udział w Valeo Innovation Challenge wzięło blisko 20 000 studentów, czyli ponad 6700 drużyn z 3000 uniwersytetów i szkół, które zgłosiły się do konkursu.

Drużyny finałowe 2018:

 • Drużyna z Cambridge Judge Business School (Wielka Brytania) z projektem innowacyjnego układu napędu wodorowego
 • Drużyna z Strathmore Energy Research Centre (Kenia) z projektem elektrycznego systemu transportowego, zasilanego energią słoneczną
 • Drużyna z Uniwersytetu Liège (Belgia) z projektem monitorowania poziomu glukozy w krwi kierowców z cukrzycą i podejmowania akcji prewencyjnych
 • Drużyna z Uniwersytetu Waseda (Japonia) z projektem systemu, który potrafi wykrywać potrzebę przełączenia z trybu automatycznego na tryb manualny i usprawnieniem takiej skrzyni biegów dla kierowców
 • Drużyna z Uniwersytetu w Toronto (Kanada) z projektem uzupełniania baz danych potrzebnych do rozwoju pojazdów autonomicznych
 • Drużyna z Uniwersytetu Columbia (Stany Zjednoczone) z projektem systemu generującego alarmy w przypadku jeśli w samochodzie zostało pozostawione dziecko i grozi mu wychłodzenie/hipotermia
 • Drużyna z Mines ParisTech (Francja) z projektem komunikacji między pojazdami w celu wymiany informacji o korkach na drodze
 • Drużyna z Uniwersytetu Tongji (Chiny) z projektem dzielenia się/udostępniania samochodów
 • Drużyna z Uniwersytetu Kookmin (Korea Płd.) z projektem przewidywania trajektorii/kierunku poruszania się samochodów, znajdujących się w pobliżu

Członkowie Jury:

 • Jacques Aschenbroich, Prezes i Dyrektor Naczelny Grupy Valeo, przewodniczący jury konkursowego.
 • Claudie Haigneré, Przewodnicząca Universcience, pierwsza francuska kobieta, która odwiedziła Międzynarodową Stację Kosmiczną, była delegat ds. rozwoju i nowych technologii oraz była delegat ds. europejskich.
 • Etienne Klein, Dyrektor ds. Badań we Francuskiej Komisji Energii Alternatywnej i Atomowej (Commissariat à l’Énergie atomique et aux Énergies alternatives – CEA), członkini Francuskiej Narodowej Akademii Technologii (Académie des Technologies), profesor fizyki kwantowej w École Centrale.
 • André Chieng, Prezes Asiatique Européenne de Commerce, v-ce prezes Komitetu Francusko-Chińskiego, doradca ds. handlu zagranicznego dla Francji w Chinach.
 • Yotam Cohen, współzałożyciel i szef R&D department w Wibbitz, start-upie, który rozwinął aplikację automatycznie zmieniającą dowolny artykuł lub publikację w materiał/podsumowanie wideo.
 • Gérard Feldzer, Prezes Komitetu Turystyki Regionalnej Ile-de-France i członek Komisji ds. transportu i mobilności, konsultant, felietonista, były pilot Air France oraz były dyrektor francuskiego Muzeum Lotnictwa i Astronautyki.
 • Christophe Perillat, Dyrektor Operacyjny, grupa Valeo.
 • Guillaume Devauchelle, Wiceprezes ds. Innowacji i rozwoju naukowego, grupa Valeo.
 • Hans-Peter Kunze, Starszy Wiceprezes ds. Sprzedaży i Rozwoju Biznesowego. grupa Valeo.

 

Źródło: Valeo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).