Ken Block zginął w wypadku w wieku 55 lat | MOTOFAKTOR

Ken Block zginął w wypadku w wieku 55 lat

Ken Block, znany twórca Gymkhany, a także kierowca rajdowy, kaskader i snowboardzista, zginął w wypadku na skuterze śnieżnym, co potwierdził zespół Hoonigan.

 

Tragiczną informację potwierdziły oświadczenia z mediów społecznościowych zespołu Hoonigan, a także biura szeryfa Wasatch County w stanie Utah. Wynika z nich, że Block jadąc na skuterze śnieżnym trafił na strome zbocze, po czym spadł z maszyny, która następnie go przygniotła. Służby ratownicze nie były w stanie ocalić mu życia.

 

Ken Block był jedną z gwiazd motorsportu na skalę światową. Amerykanin poza rajdami samochodowymi próbował sił także w motocrossie, jazdach na snowboardzie i deskorolce. W 2008 r. utworzył nowy rodzaj dyscypliny motorsportu nazwany Gymkhana GRiD, który polegał na pokonywaniu podrasowanym autem toru z przeszkodami. Jego pomysł szybko zyskał rzeszę fanów.

Block miał również wyraźne umiejętności w drifcie, a w ostatnich latach spróbował sił w rallycrossie. Poza tym, w 2021 r. nawiązał współpracę z Audi i zasiadł za kierownicą elektrycznego S1 Hoonitron, który zbudowano na podobieństwo legendarnego Audi Sport Quattro S1 z wyścigu na Pikes Peak. Obie strony za sprawą tego projektu chciały promować elektromobilność.

 

Ken Block miał 55 lat, pochodził z Long Beach w Kalifornii, od 2004 r. był w związku małżeńskim z Lucy Block, z którą doczekał się trójki dzieci, dwóch córek i jednego syna.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).