Ken Block zginął w wypadku w wieku 55 lat | MOTOFAKTOR

Ken Block zginął w wypadku w wieku 55 lat

person Adrian Januszkiewicz 3/01/2023

Ken Block, znany twórca Gymkhany, a także kierowca rajdowy, kaskader i snowboardzista, zginął w wypadku na skuterze śnieżnym, co potwierdził zespół Hoonigan.

 

Tragiczną informację potwierdziły oświadczenia z mediów społecznościowych zespołu Hoonigan, a także biura szeryfa Wasatch County w stanie Utah. Wynika z nich, że Block jadąc na skuterze śnieżnym trafił na strome zbocze, po czym spadł z maszyny, która następnie go przygniotła. Służby ratownicze nie były w stanie ocalić mu życia.

 

Ken Block był jedną z gwiazd motorsportu na skalę światową. Amerykanin poza rajdami samochodowymi próbował sił także w motocrossie, jazdach na snowboardzie i deskorolce. W 2008 r. utworzył nowy rodzaj dyscypliny motorsportu nazwany Gymkhana GRiD, który polegał na pokonywaniu podrasowanym autem toru z przeszkodami. Jego pomysł szybko zyskał rzeszę fanów.

Block miał również wyraźne umiejętności w drifcie, a w ostatnich latach spróbował sił w rallycrossie. Poza tym, w 2021 r. nawiązał współpracę z Audi i zasiadł za kierownicą elektrycznego S1 Hoonitron, który zbudowano na podobieństwo legendarnego Audi Sport Quattro S1 z wyścigu na Pikes Peak. Obie strony za sprawą tego projektu chciały promować elektromobilność.

 

Ken Block miał 55 lat, pochodził z Long Beach w Kalifornii, od 2004 r. był w związku małżeńskim z Lucy Block, z którą doczekał się trójki dzieci, dwóch córek i jednego syna.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).