KAS kontroluje warsztaty | MOTOFAKTOR

Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczęła na terenie całego kraju kontrole warsztatów samochodowych, wulkanizacji i wymiany opon.

Do połowy lutego mają potrwać kontrole warsztatów samochodowych, wulkanizacji i wymiany opon pod kątem posiadania kas fiskalnych online. Według harmonogramu, które otrzymały regionalne oddziały KAS kontrolerzy mają się pojawić w warsztatach między 11 a 29 stycznia. Z kolei między 1 a 15 lutego mają kontrolować te serwisy, które zawiesiły działalność z powodu pandemii.

 

Z informacji, do których dotarł “Puls Biznesu” aktualne kontrole mogą być prawdopodobnie próbą łatania państwowej kasy przez nakładanie mandatów na przedsiębiorców.

 

O tym, że kontrole zostaną przeprowadzone w powyższych warsztatach i że będą dotyczyły kas fiskalnych online poinformowało Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na pytania “Pulsu Biznesu”, ponieważ dokument z wytycznymi przesłany regionalnym oddziałom KAS nie precyzuje kogo mają dotyczyć kontrole, ani w jakim zakresie.

 

Źródło: Puls Biznesu

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).