Kalibracja układu AEBS wśród opcji zestawu RCCS Texa | MOTOFAKTOR

Kalibracja układu AEBS wśród opcji zestawu RCCS Texa

person Adrian Januszkiewicz 15/03/2019

Zaawansowany układ awaryjnego hamowania (AEBS) to jeden z systemów ADAS, który można kalibrować za pomocą zestawu RCCS firmy Texa.

Europejska Komisja Gospodarcza Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNECE) ogłosiła, że Advanced Emergency Braking Systems (AEBS), czyli zaawansowany system automatycznego hamowania, począwszy od 2020 roku będzie obowiązkowy we wszystkich nowych pojazdach.

 

AEBS wykrywając potencjalne zderzenie czołowe ostrzega o nim kierowcę za pomocą sygnałów dźwiękowych i wizualnych. Jeśli kierowca nie zacznie hamować, system automatycznie aktywuje również hamulce, powodując zmniejszenie prędkości pojazdu, a tym samym unikając zderzenia z przeszkodą, pieszym lub innym pojazdem lub ograniczając skutki takiego zderzenia.

 

Automatyczne hamowanie to tylko jeden z wielu systemów ADAS znajdujących się obecnie
w pojazdach. Parlament Europejski zatwierdził już propozycję wprowadzenia w przyszłości obowiązkowych systemów wspomagania jazdy we wszystkich samochodach.

 

Stale rosnąca popularność tych technologii w naturalny sposób przekłada się na liczbę wizyt
w warsztatach blacharskich, wielomarkowych czy tych specjalizujących się w wymianie szyb. Texa, chcąc wesprzeć specjalistów zajmujących się tego typu naprawami, stworzyła RCCS, kompletny, modułowy i wielomarkowy zestaw, dzięki któremu można w prosty i szybki sposób obsługiwać wszystkie systemy ADAS, wykonując statyczne i dynamiczne kalibracje.

 

Źródło: Texa

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).