Kalendarz Spies Hecker 2019 – światło i cień

person Adrian Januszkiewicz 28/01/2019

Out Of The Dark (Z ciemności) to tytuł nowego kalendarza Spies Hecker na rok 2019.

Dwanaście niesamowitych obrazów prezentuje nie tylko pojazdy, lecz także intrygującą grę światła i cienia. Ich autorem jest holenderskie studio fotograficzne Van der Vaart oraz fotografowie z pięciu krajów. W kalendarzu zobaczymy wyjątkowe efekty prac lakierniczych i restauracyjnych w warsztatach, gdzie zostały wykonane.

 

Ford Mustang Dragster z 1997 r., lakierowany przez warsztat IDENTICA Max zu Eltz z niemieckiego miasta Fensterbach, to nie tylko legenda, lecz także prawdziwy potwór. Florian Uebel, właściciel, regularnie bierze udział w wyścigach dragsterów. Jego przebudowany Mustang na etanol ma moc 2000 KM, dzięki czemu ćwierć mili pokonuje w czasie poniżej 9 sekund. Imponującą czaszkę na masce wykonano aerografem.

Wyjątkowe niestandardowe lakierowanie

Potrzeba było aż 750 roboczogodzin i 70 kg lakieru bezbarwnego, żeby nadać Audi S4 wyjątkowy charakter. Szwajcarska firma NF-Performance lakierowała swój samochód trzykrotnie w ciągu ostatniego roku. Lakier można zobaczyć także wewnątrz pojazdu. Żeby zdobyć uznanie wśród pasjonatów, auto wyposażono w pneumatyczne zawieszenie airRIDE, które umożliwia obniżenie nadwozia tak, że niemal trze o opony. Cała ta praca zaowocowała: dzięki grafice na nadwoziu Nicolas Morand, właściciel lakierni, Kezman Slobodan, lakiernik i właściciel auta, oraz Bert Galster, specjalista od aerografu, zdobyli aż 15 nagród na różnych konkursach i wystawach tuningowych. Eksperci z warsztatu od dawna korzystają z lakierów bazowych i bezbarwnych Spies Hecker.

Różowa pogłębiarka ssąca

Firma RSP z niemieckiej miejscowości Saalfeld od 25 lat produkuje pogłębiarki ssące. Maszyny te są wykorzystywane na placach budowy, gdzie za pośrednictwem rury o dużej średnicy usuwają gruz i glebę z okolic rur podatnych na uszkodzenia. Lakier na tych łagodnych gigantach musi być wyjątkowo wytrzymały, dlatego też w RSP korzysta się z systemu lakierniczego Permafleet Spies Hecker, który powstał specjalnie na potrzeby pojazdów użytkowych. Maszyny są najpierw składane nielakierowane. Po akceptacji klienta są demontowane i lakierowane, czasami na nietypowe firmowe kolory, jak różowy prezentowany na wrześniowym zdjęciu.

Dołącz do kalendarza na 2020 rok

Oświetlenie i niesamowita gama pojazdów sprawiają, że kalendarz Spies Hecker na rok 2019 jest naprawdę wyjątkowy. Wszystkie zdjęcia podkreślają umiejętności i pasję, z jaką lakiernicy z całego świata wykorzystują nasze produkty. Joachim Hinz Spies Hecker Brand Manager na Europę, Bliski Wschód i Afrykę

 

Spies Hecker zaprasza warsztaty lakiernicze do przesyłania zgłoszeń do udziału w kalendarzu na rok 2020. Zdjęcia pojazdu i warsztatu oraz szczegółowe informacje należy wysyłać do 28 lutego 2019 r. na adres karsten.juers@axalta.com.

 

Wszystkie dwanaście zdjęć z nowego kalendarza Out Of The Dark na rok 2019 r. można zobaczyć pod linkiem.

 

Źródło: Spies Hecker

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.