Kalendarz Pirelli 2023 zaprezentowany | MOTOFAKTOR

Kalendarz Pirelli 2023 zaprezentowany

person Adrian Januszkiewicz 17/11/2022

Kalendarz Pirelli na rok 2023 stworzony przez Emmę Summerton, został zaprezentowany w muzeum sztuki współczesnej Pirelli HangarBicocca w Mediolanie.

 

Emma Summerton to piąta kobieta stojącą za aparatem dla Pirelli po Sarah Moon w 1972 roku, Joyce Tenenson w 1989 roku, Inez Van Lamsweerde w kalendarzu 2007 (z duetu Inez i Vinoodh) oraz Annie Lebovitz w 2000 i 2016 roku. W tym roku sama Emma Summerton wraz z reżyserem Carlo Alberto Orecchią zadbała o scenariusz filmu prezentującego Kalendarz 2023.

 

W Kalendarzu chciałam wrócić do etymologicznego korzenia słowa „muza”. Muza pierwotnie reprezentowała źródło, nie tylko inspirując, ale także posiadając talenty literackie, naukowe i artystyczne – wyjaśnia Emma Summerton, dodając, że: fascynują ją kobiety, które robią niezwykłe, kreatywne rzeczy, kobiety, które, poczynając od mojej matki, inspirowały mnie przez całe moje życie i całą moją karierę. Ludzie, od których wiele się nauczyłem: pisarze, fotografowie, poeci, aktorki i reżyserzy. Moim pomysłem było uczczenie tych niezwykłych kobiet i stworzenie świata, w którym będą je reprezentować.

 

Na Kalendarz Pirelli 2023 składa się 28 zdjęć 14 talentów przedstawionych w marzycielskim stylu, który jest charakterystyczny dla prac Emmy Summerton. W doborze modelek nie ma nic przypadkowego. Każda z nich ma bliskie pokrewieństwo z archetypem Muz, w które miały wcielić się na planach sesji zdjęciowych w Londynie i Nowym Jorku, zrealizowanych w czerwcu i lipcu tego roku.

 

W moich zdjęciach granica między rolą odgrywaną przez modelki a tym, czym naprawdę są, nie jest jasno określona, a wszystko łączy się ze sobą, tworząc zdjęcia, które wybrzmiewają magicznym realizmem — wyjaśnia fotograf.

 

Posługując się przykładem Ginewry Van Seenus, która jest nie tylko supermodelką, ale także fotografką; Lauren Wasser jest modelką, ale także sportowcem; Ashley Graham, która wcieliła się w postać aktywistki w Kalendarzu, znana jest ze swojej postawy pozytywnego odbioru własnego ciała; Precious Lee odegrała rolę narratorki, ponieważ uwielbia pisać scenariusze i powieści.

 

Przeglądając Kalendarz Pirelli 2023 w kolejności zobaczymy:

 

 • Lila Moss, the Seer;
 • Guinevere van Seenus, the Photographer;
 • Adwoa Aboah, the Queen;
 • Karlie Kloss, the Tech Savant;
 • Sasha Pivovarova, the Painter;
 • Lauren Wasser, the Athlete;
 • Emily Ratajkowski, the Writer;
 • Cara Delevingne, the Performer;
 • Bella Hadid, the Sprite;
 • Kaya Wilkins, the Musician;
 • Precious Lee, the Storyteller;
 • He Cong, the Sage;
 • Adut Akech, the Dream Catcher;
 • Ashley Graham, the Activist.

 

Postaci i historię zza kulis Kalendarza Pirelli na rok 2023, wraz z historią ponad pięćdziesięciu lat The Cal można przejrzeć TUTAJ.

 

Źródło: Pirelli

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).