„Kajto” podsumowuje sezon 2019 | MOTOFAKTOR

"Kajto" podsumowuje sezon 2019

Korzystając z zimowej przerwy Kajetan Kajetanowicz postanowił podsumować osiągnięcia zespołu w 2019 roku oraz przedstawić plany na rok 2020.

Pod koniec października Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zakończyli swój udział w cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata 2019, stając na podium Rajdu Katalonii. Solidna i równa forma pozwoliła na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji WRC2. Zmagania w 2019 roku popularny „Kajto” uświetnił zwycięstwem – po raz siódmy z rzędu – w rywalizacji Kryterium Asów na legendarnej ul. Karowej, w ramach 57 edycji Rajdu Barbórka.

Sezon 2019 był dla nas na pewno wielkim wyzwaniem. Jesteśmy niewielkim zespołem, który walczy z wielkimi. To kosztuje nas wiele pracy. Bardzo pozytywne było jednak to, że potrafimy wygrywać odcinki specjalne. Ponadto udało nam się wygrać Rajd Turcji i 5 krotnie stanąć na podium na 7 startów. Udawało nam się to wtedy, kiedy auto nie ulegało awarii i nie popełnialiśmy błędów, bo o nie w Mistrzostwach Świata nie jest trudno. Tam wszystko – mówiąc żargonem rajdowym – się kleiło. To sprawiło, że byliśmy coraz pozytywniej nastawieni z rajdu na rajd. Rok 2019 w porównaniu do 2018 był bez wątpienia lepszy. Kończymy ten sezon z uśmiechami na twarzach.

trzykrotny rajdowy Mistrz Europy oraz ambasador firmy Delphi Technologies - Kajetan Kajetanowicz

 

W kwestii planów na przyszłość Kajetanowicz zadeklarował walkę o Mistrzostwo Świata w kategorii WRC2. Zawodnik opowiedział także o roli partnerów w motorsporcie, a konkretnie o współpracy z firmą Delphi Technologies. Jako wspólny mianownik wymienił dążenie do doskonałości w swojej dziedzinie oraz chęć bycia liderem nie tylko teraz, ale również w przyszłości.

Współpracujemy z Delphi Technologies od wielu lat. Myślę, że dzięki zaangażowaniu oraz pasji ludzi, którzy pracują w firmie, bo firma to przede wszystkim ludzie, możemy robić fantastyczne rzeczy. Możemy realizować marzenia, nie tylko swoje, ale także naszych partnerów i kibiców. Mamy z Delphi Technologies wiele wspólnych pozytywnych cech (…) To właśnie sprawia, że nasza współpraca układa się tak dobrze.

- Kajetan Kajetanowicz

Źródło: Delphi Technologies

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).