Już ponad 30 stacji paliw AS 24 w Polsce | MOTOFAKTOR

Już ponad 30 stacji paliw AS 24 w Polsce

person Redakcja 18/09/2019

Przed wakacjami przedstawiciele AS 24 Polska zadeklarowali w najbliższym czasie rozbudowę sieci do 50 stacji paliw. Właśnie dołączyły do niej trzy nowe lokalizacje: Nowy Sącz, Radziszewo i Dębica.

Od ponad 30 lat firma paliwowa AS 24 konsekwentnie rozwija swoją sieć stacji przeznaczonych do obsługi pojazdów ciężarowych. Dziś to blisko 15 tysięcy własnych i partnerskich punktów w 28 krajach. W czerwcu dołączyła do nich 28. stacja na terenie Polski. Powstała w Krzywej niedaleko węzła autostrady A4 i drogi krajowej nr 94.

Podczas otwarcia stacji AS 24 w Krzywej zapowiedzieliśmy rozbudowę sieci do 50 punktów w naszym kraju. To nie są bliżej niesprecyzowane plany, każda taka inwestycja wymaga odpowiedniego przygotowania i czasu. W tej chwili zakończyliśmy trzy kolejne projekty udostępniając infrastrukturę w Dębicy, Nowym Sączu i Radziszewie. Każda ze stacji paliw AS 24 położona jest przy ważnych drogach transportowych o znaczeniu zarówno krajowym, jak i tranzytu. Dzięki temu tworzymy nierozerwalną sieć połączeń pomiędzy całą Europą, a kierowcy pojazdów ciężarowych mają pewność, że skorzystają z naszych usług na całej swojej trasie. Cédric Vigneau dyrektor zarządzający AS 24 w Polsce, Rosji i Ukrainie

 

Stacja AS 24 w Dębicy powstała przy węźle Dębica Zachód autostrady A4 (województwo podkarpackie). Jej dokładna lokalizacja to Straszęcin-Żyraków (współrzędne GPS – 50.075819, 21.382811). Za wyborem tego miejsca przemawiała nie tylko autostrada, ale i sam potencjał przemysłowy miasta. Działa tu nie tylko największa w Polsce fabryka opon, ale też wytwórnia farb, urządzeń chłodniczych, zakłady mięsne jak i producent rowerów. W pobliżu znajduje się Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Mielec. Na stacji kierowcy mogą skorzystać z oferty sklepu i gastronomii.

 

Kolejny nowy punkt AS 24 znajduje się w Nowym Sączu przy ulicy Krajewskiego 27 (GPS – 49.607495, 20.711755). Jego położenie doskonale uzupełnia sieć na styku województw podkarpackiego i małopolskiego. W pobliżu krzyżują się drogi krajowe nr 75 i 87, które od granicy ze Słowacją mają połączenie z autostradą A4. Tuż obok znajduje się węzeł kolejowy połączony z centrum logistycznym. Na terenie stacji znajduje się duży parking oraz myjnia dla pojazdów ciężarowych.

 

Adres nowej stacji Szczecin – Radziszewo (województwo zachodniopomorskie) to Ogrodowa 8 przy drodze wojewódzkiej nr 119 (GPS 53.33145704, 14.5464111). To strategiczne położenie, bowiem w pobliżu znajduje się węzeł Radziszewo autostrady A6, który jest jednocześnie skrzyżowaniem z drogą krajową nr 31. Z kolei drugi autostradowy węzeł stanowi zakończenie drogi ekspresowej S3.

 

Wszystkie stacje AS 24 przystosowane są do obsługi pojazdów ciężarowych. W tym celu wyposażono je w szerokie podjazdy, wysokie wiaty oraz duże place manewrowe. Wysokowydajne dystrybutory posiadają podwójny system tankowania. Uzupełnieniem infrastruktury są zbiorniki z AdBlue.

 

Źródło: AS 24

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).