Już niecały miesiąc do IV Targów EkoFlota | MOTOFAKTOR

Już niecały miesiąc do IV Targów EkoFlota

person Januszkiewicz Adrian 18/09/2019

IV Targi EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości odbędą się po raz pierwszy w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Rok 2019 jest przełomowym dla branży motoryzacyjnej. Producenci samochodów masowo wprowadzają do swoich ofert modele o napędzie hybrydowym i elektrycznym. Rząd ogłosił, że Polacy będą mogli skorzystać z dopłat do zakupu aut elektrycznych, a milion pojazdów ekologicznych w 2025 roku ma stać się faktem. Polska przestała także być białą plamą na mapie infrastruktury ładowania. Na rynku działają tacy potentaci jak GreenWay, a koncerny paliwowe zauważyły potrzebę posiadania w ofercie stacje szybkiego ładowania na swoich stacjach. Wsparcie merytoryczne Targów zawsze oferuje Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, które aktywnie działa na polu uporządkowania przepisów dotyczących elektromobilności oraz coraz częściej samo napędza prace związane z motoryzacja ekologiczną i występuje w imieniu milionów polskich kierowców.

 

Przede wszystkim jednak o elektromobilności możemy mówić już w kontekście motoryzacji masowej. Samochody, dzięki coraz bardziej wydajnym bateriom są w stanie bez problemu pokonać trasę 300-400 kilometrów, co pozwala na dotarcie z Warszawy do Poznania, czy Gdańska bez konieczności organizowania przymusowego postoju.

 

Podczas Targów poruszone zostaną dokładnie zagadnienia związane z coraz szybciej rozwijającą się w naszym kraju elektromobilnością. Będą rozmowy z ekspertami o kierunku, jaki obrały koncerny samochodowe. Czy rynek europejski i preferencje klientów są w stanie kreować dalszy rozwój ekologicznej motoryzacji, czy może zdani jesteśmy na to, co zadzieje się na największych rynkach azjatyckich. Będą wreszcie poszukiwane odpowiedzi na pytanie, czy motoryzacja może być ekologiczna w sytuacji, gdy w Polsce prąd produkujemy z węgla kamiennego?

 

IV Targi EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości, to niewątpliwie gratka dla fanów motoryzacji. To tu co roku prezentowane są najnowsze modele producentów samochodów z całego świata. Najwięksi producenci, a wśród nich Nissan, Toyota, Volkswagen, czy Grupa PSA wystawiają tu ekspozycje statyczne oraz dają możliwość wypróbowania i porównania poszczególnych modeli w realnym ruchu miejskim.

 

To tu producenci i importerzy jednośladów przedstawiają swoje alternatywy dla zatłoczonych miast. Okazuje się bowiem, że na ostatnim odcinku, samochód z powodzeniem można zastąpić elektryczną hulajnogą, czy skuterem. Polacy zmieniają także swoją mentalność w sprawie posiadania pojazdu. Coraz chętniej wybierają opcję użytkowania, co pokazują najnowsze raporty Związku Polskiego Leasingu i Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Podczas Targów EkoFlota, w jednym miejscu, prezentowane będą oferty podmiotów zajmujących się finansowaniem ekologicznych flot.

 

Targi to wreszcie Konferencja E-Mobility. W tym roku w dużej mierze poświęcona będzie rozwojowi rynku pojazdów elektrycznych i infrastruktury w Europie Środkowo-Wschodniej, a także wdrożeniu elektrycznej floty do firm. W trakcie konferencji prelegenci odpowiedzą na pytania dotyczące przepisów prawnych i prowadzenia biznesu w sposób opłacalny i jednocześnie przyjazny środowisku. Podpowiedzą też, w jaki sposób włączyć do floty auta ekologiczne i zdobyć fundusze na stacje do ładowania.

 

IV Targi EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości uzyskały Patronat Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, a także Patronaty Honorowe Prezydentów Miast: Jaworzno, Szczecin, Zielona Góra, Lublin, Gdynia, Warszawa, Poznań i Szczecin. Organizatorem Targów jest magazyn „Menadżer Floty”, który od lat zaangażowany jest w propagowanie elektromobilności w Polsce, oraz Grupa MTP (Międzynarodowe Targi Poznańskie).

 

Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-11 października 2019, w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Hali nr 6.

 

Źródło: MTP

user photo

Autor

Januszkiewicz Adrian

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).