Johnson Controls Power Solutions rozpoczyna działalność jako Clarios | MOTOFAKTOR

Johnson Controls Power Solutions rozpoczyna działalność jako Clarios

person Adrian Januszkiewicz 8/05/2019

Johnson Controls Power Solutions zmienia nazwę na Clarios stając się nowym podmiotem, który przede wszystkim chce pozostać liderem technologii akumulatorowej.

Clarios został nabyty przez Brookfield Business Partners i działa jako globalna spółka specjalizująca się w przechowywaniu energii, generująca ponad 8 mld dol. przychodów, zatrudniająca ponad 16 000 pracowników, dysponująca 56 zakładami na całym świecie i mająca 130 lat doświadczenia. Clarios będzie umacniał się na pozycji lidera w dziedzinie technologii akumulatorów samochodowych – odpowiadającego za jedną trzeciej rocznej produkcji całej branży – jednocześnie intensywnie poszukując sposobów na spełnienie przyszłego zapotrzebowania na przechowywanie energii.

Wizją Clarios jest przyspieszanie postępu poprzez tworzenie najbardziej inteligentnych rozwiązań do przechowywania energii z korzyścią dla ludzi, firm i planety. Jako globalny lider, którego produkty są używane w praktycznie wszystkich rodzajach pojazdów, od konwencjonalnych do w pełni elektrycznych, będziemy mogli wykorzystać trendy rynkowe, w tym przejście na pojazdy elektryczne i autonomiczne, które wzmacnia kluczową rolę baterii i zwiększa zapotrzebowanie na bardziej zaawansowane akumulatory. Jako spółka należąca do Brookfield, odniesiemy większe korzyści z tych narastających trendów i będziemy mogli działać z większym skupieniem i efektywnością. Joe Walicki prezes Clarios

 

Clarios wykorzystuje dziesięciolecia doświadczeń w gospodarce o obiegu zamkniętym, gdzie projektuje, buduje, odzyskuje i prowadzi recykling akumulatorów, aby pomóc w stworzeniu bardziej efektywnego i ekologicznego podejścia do przechowywania energii. Akumulatory Clarios zostały zaprojektowane i wykonane w taki sposób, że aż do 99% materiałów wykorzystanych do ich produkcji może być odzyskane i ponownie zastosowane w nowych akumulatorach. Poprzez innowacyjną współpracę z klientami i partnerami firmy, Clarios stworzył pionierski system zbierania swoich produktów w obiegu zamkniętym, który jest modelowym przykładem wykorzystania gospodarki o obiegu zamkniętym w skali globalnej.

 

Firma zachowa swoje globalne zasoby produkcyjne i operacyjne, w tym korporacyjną centralę w Glendale w stanie Wisconsin.

 

Źródło: Johnson Controls

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).