Jeżdżąca rdza zatrzymana przez inspektorów ITD | MOTOFAKTOR

Jeżdżąca rdza zatrzymana przez inspektorów ITD

person Redakcja 8/02/2023

Inspektorzy kujawsko-pomorskiej ITD wykluczyli z ruchu klika ciężarówek z poważnymi usterkami, które spowodowała przede wszystkim rdza.

 

W poniedziałek (6 lutego), na autostradzie A1 w okolicy Torunia, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy zatrzymali dwie ciężarówki, należące do zagranicznych przewoźników. W obu przypadkach inspektorzy mieli zastrzeżenia do stanu naczepy, wchodzącej w skład zestawu – zostały stwierdzone usterki niebezpieczne. Jedna z naczep miała pękniętą tarczę hamulcową. Dalszą jazdę w innej ciężarówce uniemożliwiły korozja i pęknięcia elementów konstrukcyjnych znajdujących się nad osiami naczepy.

 

Poważne zastrzeżenia do stanu hamulców w naczepie, bydgoscy inspektorzy mieli także w przypadku ciężarówki polskiego przewoźnika, skontrolowanej cztery dni wcześniej w Nowych Marzach. Inspektor stwierdził popękane tarcze hamulcowe na pierwszej osi oraz brak zacisku hamulcowego i siłownika uruchamiającego hamulec na osi drugiej. W tym przypadku tylko na jednej z trzech osi hamulce były kompletne i sprawne.

Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne naczep, kierowców ukarali mandatami karnymi, a wobec przewoźników i osób zarządzających transportem zostały wszczęte postępowania administracyjne. Jeden z przewoźników wezwał na miejsce kontroli serwis mobilny, który wymienił uszkodzoną tarczę hamulcową. Natomiast pozostałe dwie naczepy z miejsca kontroli zostały odholowane do serwisu.

 

Źródło: GITD

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).