Jestem spokojny o polski Aftermarket w 2013 | MOTOFAKTOR

Jestem spokojny o polski Aftermarket w 2013

person Leszek Kadelski 26/11/2012

Rozmowa motofaktor.pl z Hartmutem Röhlem, prezesem FIGIEFA, przeprowadzona podczas VII Konferencji Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego w Warszawie.

Jakie Pańskim zdaniem są wyzwania stojące przed Aftermarketem w nadchodzącym 2013 roku?

Najważniejszym wyzwaniem jest stawić czoła konkurencji ze strony autoryzowanych stacji obsługi. Wobec spadku sprzedaży nowych aut koncerny samochodowe koncentrują się na rynku obsługi i napraw. Jestem przekonany, że niezależni operatorzy odczują na sobie rosnące ciśnienie konkurencyjne. Tu dochodzimy do drugiego wyzwania, które jest bezpośrednio powiązane z pierwszym – my, niezależni, musimy oferować naszym klientom zbliżony standard obsługi do poziomu autoryzowanych stacji. Ważną częścią tego jest porównywalny dostęp do informacji technicznej. Bez tego po prostu nie utrzymamy się na rynku. Zatem – umiejętne korzystanie z dostępu do informacji technicznej (gwarantowanego nam przez przepisy) oraz edukacja i wsparcie dla warsztatów niezależnych to główne wyzwania dla dużych graczy rynku niezależnego, czyli dystrybutorów i producentów części motoryzacyjnych.

Jaka jest Pańska opinia na temat polskiego Aftermarketu? Czy jesteśmy dobrze przygotowani na nadchodzący rok 2013?

Nie mam szczegółowej wiedzy na temat poszczególnych polskich firm, ale oceniając polski rynek jako całość jestem optymistą. Polscy dystrybutorzy to ścisła europejska czołówka Aftermaketu. Nie znam drugiego takiego kraju na świecie, który miałby tak dobrze zorganizowane kanały dystrybucji części motoryzacyjnych jak Polska. To wynik faktu, że w krajach takich jak Niemcy czy Francja dystrybutorzy wciąż zmagają się z zaszłościami dosłownie sprzed dekad. Polscy dystrybutorzy tymczasem zaczynali  od zera i dzięki temu mieli szansę z miejsca wprowadzić najnowsze procedury do swojej działalności biznesowej.

 

FIGIEFA to Międzynarodowa Federacja Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych z siedzibą w Brukseli, która skupia organizacje dystrybutorów i producentów części motoryzacyjnych z Unii Europejskiej i Turcji. FIGIEFA jest głównym reprezentantem interesów niezależnego Aftermarketu na poziomie europejskim. Polskim członkiem tej organizacji jest Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).