Jerzy Mendala przechodzi na emeryturę | MOTOFAKTOR

Jerzy Mendala przechodzi na emeryturę

person Adrian Januszkiewicz 11/12/2020

Jerzy Mendala, Dyrektor Handlowy Działu Opon Osobowych i Członek Zarządu Continental Opony Polska, z końcem grudnia przejdzie na emeryturę.

Z polskim oddziałem koncernu Continental AG Jerzy Mendala był związany niemal od samego początku jego działalności, czyli od 23 lat. W 1997 roku został wybrany spośród zatrudnionych w czeskim oddziale koncernu i, jako jeden z pierwszych, rozpoczął pracę w nowo utworzonym polskim biurze. Na stanowisku Dyrektora Handlowego i Członka Zarządu był odpowiedzialny za strategię sprzedaży w Polsce, a także wspieranie rozwoju sprzedaży koncernu w krajach bałtyckich. Ważnym obszarem jego działalności była także rozbudowa zespołów sprzedażowych.

Kiedy myślę o Jerzym Mendali, przede wszystkim widzę jego ogromny wpływ na DNA polskiej spółki koncernu Continental. Budował tę firmę od podstaw, a jego wysoki profesjonalizm, bogate doświadczenie oraz styl zarządzania i umiejętność budowania relacji opartych na wzajemnym zaufaniu przyczyniły się do rozwoju i sukcesów Continental Opony Polska. Od początku tworzył politykę cenową spółki i jako ciekawostkę warto wspomnieć, że w latach 90. Jerzy był autorem pierwszego cennika COP w polskich złotych. Reprezentowane przez niego wartości wspierały także rozwój wielu naszych partnerów biznesowych. Podczas naszej długoletniej i bardzo owocnej współpracy zrealizowaliśmy wiele ważnych projektów, takich jak wprowadzenie sieci serwisów BestDrive na polski rynek czy ekspansja na rynki zagraniczne, takie jak Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś i Ukraina. Niewątpliwym sukcesem Jerzego jest fakt, że firma Continental, startując z pozycji gracza o kilkuprocentowym udziale w rynku, stała się wiodącym dostawcą opon w Polsce. Jego postawa, wartości i konsekwencja w działaniu sprawiły, że stał się niekwestionowanym autorytetem w firmie, któremu wielu pracowników zawdzięcza nieocenioną pomoc w rozwijaniu kariery. Chciałbym z całego serca podziękować Jerzemu za ten wspaniały czas, za to, że wspólnie mogliśmy mierzyć się z wyzwaniami, a także świętować sukcesy. Dariusz Wójcik Dyrektor Generalny Continental Opony Polska

 

Jerzy Mendala jest absolwentem Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa w Warszawie) na Wydziale Handlu i Usług. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w Ministerstwie Handlu Wewnętrznego i Usług. Następnie pracował w spółkach handlu zagranicznego branży drzewnej i chemicznej. Po okresie transformacji od 1989 roku był zatrudniony w biurze handlowym związanym z obsługą importu opon Uniroyal, jednej z marek ogumienia należących do koncernu Continental AG.

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).